20:38, 20 Квітня 2018

У Луцькому НТУ обрали найталановитішого юного економіста

Факультет бізнесу Луцького національного технічного університету провів конкурс наукових робіт для юних бізнесменів «Від Сміта до Джобса: хто наступний?». Участь в інтелектуальному змаганні взяли учні 10-11 класів загальноосвітніх шкіл та студенти професійних і вищих навчальних закладів I-IIрівнів акредитації.

Про це повідомили у виші.

Крім того, конкурс складався із тематичних напрямків: підприємництво, торгівля, товарознавство, бізнес та бізнесова діяльність, менеджмент, маркетинг, міжнародні економічні відносини, національна економіка та економіка підприємства.

До участі в змаганні долучилися 42 юних таланти в галузі економіки. Вони ж подали на розгляд журі свої наукові дослідження. Серед них представники усіх кафедр факультету бізнесу Луцького НТУ обрали сім найкращих.

Сьогодні, 20 квітня, у рамках тижня відкритих дверей Луцького НТУ, відбувся завершальний етап конкурсу, під час якого семеро юнаків та юнок представили публіці свої наукові праці та позмагалися за звання кращого. Оцінювали роботи заступник декана факультету бізнесу, доцент кафедри міжнародних економічних відносин, к. е. н. Олена Баула, завідувач кафедри менеджменту, професор, д. е. н. Наталія Вавдіюк, доцент кафедри товарознавства та експертизи у митній справі, к. т. н. Валентина Ткачук, доцент кафедри маркетингу, к. е. н. Ірина Лорві, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, к. е. н. Людмила Павлюк.

Зокрема, до фіналу дійшли:

  Ігор Костюк (Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука) із науковою роботою «Іноземні банки в Україні: проблеми та перспективи»;

 Анна Мороз (Луцька гімназія № 21 ім. Михайла Кравчука) із дослідженням на тему: «Інфляційний механізм в Україні»;

– Олександр Кревський  (Волинський коледж НУХТ) із презентацією на тему: «Моделювання успіху в підприємницькій діяльності»;

Роман Булік (Волинський ліцей-інтернат Волинської облради) із дослідженням на тему: «Тіньова економіка України»;

– Ян Реферда (Волинський коледж НУХТ) «Як зацікавити молодь жити і працювати у сільській місцевості»;

– Володимир Степанюк (НВК «ЗОШ I-IIIст.-гімназія» м. Горохів) «Особливості та проблеми інноваційного розвитку аграрних підприємств»;

Яна Дем’янська (Луцький НВК «Гімназія № 14») «Чистий експорт в умовах розвитку економіки».

«Цей захід відбувається у нашому університеті не вперше, якби мене зараз хтось повернув у ваш вік, я би більше вчився і не втрачав час. Мені дуже подобаються сучасні, розумні, небайдужі до своєї долі молоді люди. Ви якраз такими є, бо перемагаєте лінь і заздрість, натомість ви побачите, що це ті активи, які мають ціну і дадуть в майбутньому великі плоди. А те, що ви вже є переможцями – ви знаєте», – привітала перед представленням конкурсних робіт, юних науковців проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах.

Після представлення усіх наукових праць, декан факультету бізнесу Надія Хвищун запросила юних підприємців на «кавування із деканом» і зазначила, що саме від такої прогресивної, активної та розумної молоді залежить майбутнє України.

«Від кожного з вас залежить розвиток України. Від таких молодих людей, які сьогодні розуміють, що критичне мислення, креативність, ініціативність, бажання навчатися – це ті риси, які потрібно протягом життя вдосконалювати. Постійне навчання і самовдосконалення призводить до конкурентоспроможності на ринку праці і сьогоднішнє представлення ваших робіт, ініціативність, послідовність викладу, чіткі відповіді на запитання дали зрозуміти, що ви найкращі. Тож зробіть правильний вибір у своєму житті, будьте надалі кращими, досягайте поставлених вершин, засинайте із мрією та прокидайтеся із ціллю», – наголосила декан.

Поділилися враженнями від конкурсу і його учасники.

«Все класно, все супер, хороша організація, призи, хороша компанія і гідна конкуренція», – зазначив Ігор Костюк.

«Все те, що було заплановане і організаторами і мною, здійснилося. Я дякую за досвід, який дав мені цей захід і бажаю кожному учаснику дійти і донести свою істину не тільки на цьому конкурсі, а й на усіх можливих», – додала Анна Мороз.

Отож, згідно з результатами оцінювання, дипломи III ступеня отримали Ян Реферда, Олександр Кревський та Яна Дем’янська. Дипломами II ступеня відзначили Романа Буліка, Володимира Степанюка та Ігоря Костюка. Перемогу у конкурсі «Від Сміта до Джобса: хто наступний?» здобула Анна  Мороз. Крім того, почесні подяки вручили науковим керівникам учнів та студентів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: