11:13, 09 Серпня 2018

Скільки у Луцьку коштує зібрати першокласника до школи

Шкільна форма, рюкзак, зошити, альбоми, ручки, олівці та інша канцелярія – ще далеко не повний перелік того, що потрібно купити новоспеченим школярам. А коли середньої зарплати ледь вистачає на прожиття, то що вже казати про підготовку до школи.

Інтернет-видання «Волинь Online» дізналося про те, скільки коштує зібрати першачка і як та на чому можна зекономити.

Шкільна форма

Щоб одягнути першокласників батькам потрібно буде віддати до тисячі гривень. Для хлопців комплект – «трійка» коштує приблизно 800 гривень. У нього входить жакет 250–400 гривень, класичні штани від 399 гривень і сорочка біла від 120 гривень. Також багато хто купує краватку або ж «метелик», середня ціна яких 79–100 грн. Варто буде потурбуватись і про туфлі (350–500 грн) зі шкарпетками (від 20 грн за пару).

Фірмова форма для дівчат коштуватиме батькам не так дешево. Комплект від 900 гривень і вище. Для порівняння, ціни на ринку та у топових магазинах відрізняються майже вдвічі. А щоб зекономити, то радимо купувати все роздільно, просто вдало скомбінувати.

Так, наприклад, блузку на ринку можна віднайти за ціною від 100 гривень, сарафани та піджаки від 149 гривень, спідничку від 109 гривень. У брендових магазинах це ж коштуватиме батькам трішки більше: блузка від 249 гривень, спідниця від 229 до 400 гривень, піджаки та сарафани від 459 гривень і вище.

Туфельки чи босоніжки варто обирати зручні, так як дитина у них буде ходити кожного дня. На ринку ціни на дитяче взуття від 300 гривень, усе залежить від матеріалу та виробника.

У додаток ще не забувайте про святкові банти (в середньому 20 гривень за штуку) і колготи (білі на свято та кольорові на щодень – 40–60 грн за пару).

Спортивний костюм для першачків коштує приблизно 400 гривень, спортивне взуття орієнтовно так само.



Канцелярія

Ряди на ринках та у мережевих супермаркетах майорять різнобарвними обкладинками для зошитів.

Так, зошит на 12 аркушів із твердою обкладинкою коштуватиме 2–4 грн/шт, а так звана «чернетка» – 1 грн/шт. Щодо деяких із головних канцелярських приладь, то ціни такі: ручка кулькова та чорнографітний олівець – від 1,5 грн/шт, набір обкладинок для зошитів – від 17 гривень, папка для зошитів – від 25 гривень, папір кольоровий – від 13 гривень, картон кольоровий – від 16 гривень, клей–олівець – від 9 гривень (залежить від ваги), альбом для малювання – від 10 гривень, пластилін (5 кольорів) – від 15 гривень, фарби акварельні – від 21 гривні, набір пензликів (6 шт) – від 23 гривень, кольорові олівці – від 10 гривень, ножиці – від 10 гривень, лінійка, гумка, точилка – від 10 гривень за дріб’язок у пеналі.

Сам пенал, простий, тканинний, від 10 гривень, а з твердими стінками, зі «змійкою», маленькими відділеннями всередині – від 59 гривень.

Щоденник для першокласників не радять купувати завчасно – можливо у школи є певні вимоги. Але ціни на них коливаються від 39 до 140 гривень.

Загалом, канцелярія важливий атрибут учнів, без цього ніяк, а батькам це буде відчутно у гаманці – ще мінус 300–400 гривень.

У той же час не варто забувати про рюкзак. Для учнів молодших класів варто обирати зручний, з ортопедичною спинкою, без «ріжучих» швів портфель. Ціни коливаються від 350 до 1000 гривень за одиницю товару. Дайте дитині право вибору дизайну цього аксесуару – їй шодня із ним бачитись, тому хай радує око.

Нагадаємо, у Луцьку відбулося Свято рюкзачка, де давали поради батькам, як його підібрати для дитини.

Перед покупками радимо обійти магазини, ринок – «прицінитись» і тільки тоді вирішувати, де купувати. Адже дешеве, не завжди якісне, а якісне – не завжди дороге.

Юлія КОЗАЧУК

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: