15:13, 07 Січня 2019

Про успіхи громад Волині тепер знає вся Україна

Напередодні нового 2019 року побачив світ черговий випуск «Книги успіхів» – це збірка за ІV квартал 2018 року. Її видали в рамках Проекту «ПУЛЬС», який Асоціація міст України (АМУ) реалізує за підтримки USAID.

Про це повідомляє Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

У цьому випуску «Книги успіхів» опублікували близько 80 історій, які демонструють позитивний вплив децентралізації на життя громад.

«Для всіх уже очевидно, що отримані громадами нові фінанси та нові повноваження стали новими можливостями для розвитку та руху вперед до підвищення якості життя українців.  Органи місцевого самоврядування тепер самостійно вирішують, які потреби є першочерговими і на які проекти варто спрямувати гроші. Але дуже важливо навчитися ефективно управляти ресурсами, визначати пріоритетні напрями, планувати розвиток громади. Зібрані у цьому виданні історії успіхів слугуватимуть корисним досвідом та надихнуть громади на подальші звершення», – переконаний Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

«Книга успіху» містить і дві історії із Волині, зокрема, презентує роботи у Нововолинську нового РАЦСу європейського штибу, який  працює у форматі OPEN SPACE. Тут жителі міста в комфортних умовах – без черг та годинних очікувань – можуть отримати послуги з реєстрації народження дитини, реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу чи зміни імені, внесення змін до актових записів цивільного стану тощо. Ці послуги надаються у зручному форматі «єдиного вікна» з використанням електронної черги. Більшість із них можна отримати за декілька хвилин.

Як відомо, Нововолинськ першим на Волині отримав пілотний проект Міністерства юстиції з надання послуг в органах ДРАЦСу за європейськими стандартами. В рамках сервісу «Open Space» Нововолинському РАЦСу із держбюджету виділили майже 500 тисяч гривень на ремонт холу приміщення, близько 80 тисяч – передбачили у міському бюджеті.

Друга історія – з Любешівської селищної ОТГ, де лісове господарство – економічна основа громади. На території Любешівської ОТГ працюють шість лісництв, два лісгоспи та кілька промислових підприємств. Площа лісів сягає 23 тисяч гектраів, тому лісопереробна діяльність забезпечує наповнення бюджету ОТГ. Так, у громаді за рік заготовляють 35-40 тисяч кубометрів деревини, майже половина якої йде на переробку.

На ДП «Любешівагроліс» виготовляються різноманітні пиломатеріали та заготовки для європіддонів, які експортують. Також підприємство займається збором та заготівлею грибів і ягід, виготовляє соки, зокрема й для дитячого харчування. «Любешівагроліс» вчасно та в повному обсязі сплачує податки.

До речі, у «Книзі успіхів», яку можна завантажити на сайті Асоціації міст України, ще багато цікавої інфомації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: