17:54, 22 Червня 2023

Представники влади та бізнесу радилися щодо Стратегії розвитку Горохівської громади

Мета засідання – актуалізація оперативних цілей, завдань щодо активізації економічного розвитку громади. Напрацювання проектних ідей до Плану заходів з реалізації Стратегії на 2024-2027 роки.

Про це повідомляють на веб-сайті Горохівської міськради.

До розмови долучилися представники малого і середнього бізнесу, які діють на території громади, і є наповнювачами місцевого бюджету, керівництво громади, фахівці міської ради.

Аналіз по доходах і видатках місцевого бюджету презентувала Ірина Сторонянська, експертка в стратегічному плануванні, залучена через співпрацю з проектом USAID “Говерла”.

“Маємо бути партнерами у відкритій взаємовигідній співпраці.  Намагаємося сприяти створенню умов для збільшення самозайнятості, розвитку підприємництва, здорової конкуренції на території громади, залучаємо інвестиції через участь у проектах. Бо розуміємо, що людина впевнено себе почуває там, де має можливість заробити”, – вважає Віктор Годик, Горохівський міський голова.

“Маємо стимулювати внутрішні інвестиції, бо найбільш зацікавлені у розвитку громади є її мешканці, в тому числі і власники бізнесу, які можуть вкладати у виробництво”, – впевнений Олексій Гайдук, заступник міського голови.

Андрій Ковальчук, начальник відділу розвитку та інвестицій, презентував основні ідеї програми підтримки малих виробників, яка буде діяти в громаді, та проект “Мега громади”.

Фермери Степан Сайкевич і Тарас Щерблюк висловили занепокоєння з приводу ризиків непрозорої конкуренції та потенційних загроз від агрохолдингів. Вважають, що великий фінансовий ресурс відкриється після інвентаризації земель громади.

Підприємець Ольга Краков’як, власниця магазину “Дар”, має ідею об’єднати на одному торговому майданчику виробників місцевої продукції.

Є плани щодо розвитку у власників заводу “Горсталь” та підприємства з іноземною інвестицією “Пода-Волинь”.

Де шукати потенціал для створення нових робочих місць, як підтримати місцевих виробників, зокрема тих, які виготовляють крафтову продукцію, як спільно, об’єднавшись, вирішувати проблеми виходу на ринки збуту та залучити інвестиції на розвиток бізнесу. На ці та багато інших питань шукали відповідей впродовж розмови. Спільно напрацьовані рішення у вигляді проектів стануть частиною Стратегії розвитку Горохівської громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: