14:05, 20 Травня 2020

Онкологія, хвороби серця та нирок: померлі від COVID-19 волиняни мали супутні важкі захворювання

Серед померлих внаслідок коронавірусної хвороби на Волині – особи, які мали важкі супутні захворювання серця, нирок, легенів та онкозахворювання.

Про це йшлося під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції у Волинській ОДА 20 травня.

Як повідомила заступник голови Волинської ОДА Тетяна Щербак, серед нових летальних випадків – жінка віком 65 років з Ковеля, в якої 12 травня лабораторно підтвердили COVID-19. У жінки була двобічна пневмонія. 11 травня помер її син, 44-річний житель Ковеля, який проживав разом з матір’ю. Коло контактних осіб визначили і вони перебувають на лікуванні. Ще один син жінки лікується від правобічної нижньої тилової пневмонії, у нього підозру на COVID-19 наразі не підтвердили.

Також помер 85-річний житель Нововолинська, який з 14 травня лікувався у Нововолинській лікарні, перебував на апараті ШВЛ з важким перебігом вірусно-бактеріальної пневмонії. Він мав також супутні захворювання – ішемічну хворобу серця, дифузний кардіосклероз та захворювання легень.

17 травня, зі слів Тетяни Щербак, внаслідок COVID-19 померла 84-річна мешканка Луцька, яка також мала супутні захворювання – рак молочної залози.

18 травня помер лучанин віком 31 рік, який 1 травня потрапив в обласну інфекційну лікарню з діагнозом ГРВІ з підозрою на COVID-19. Чоловік мав супутні важкі захворювання нирок, проходив процедуру гемодіалізу у Луцькій міській клінічній лікарні.

Зауважимо, що головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в інтерв’ю інтернет-виданню «Волинь Online» повідомляв, що наразі говорять не про причинно-наслідкову смерть від коронавірусу: «Ми говоримо про зареєстровані летальні випадки хворих з коронавірусною хворобою. Ми ніде не вказали, що ми оперативно повідомляємо, що це внаслідок коронавірусної хвороби. Ми показуємо усіх хворих і померлих, в кого діагностували коронавірусну хворобу. У подальшому ми ретроспективно чітко покажемо після патологоанатомічних розтинів. Після аналізу будемо показувати статистику у скількох померлих збудник і хвороба призвела до летального випадку, у скількох хвороба призвела до ускладнень хронічних захворювань, у скількох – це було, просто, поєднання інфекції і коронавірусна хвороба не призвела до летального випадку, оскільки летальний випадок був внаслідок інших інфекційних або неінфекційних хвороб, наприклад, інфарктів тощо».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: