09:35, 24 Червня 2019

Для чого потрібний ріелтор

«Я сам можу рекламувати квартиру і знайти покупця». Не забувайте про другий тайм – покупця потрібно довести до угоди – стверджує менеджер з продажу житлової нерухомості компанії «Атланта нерухомості» Дмитро Хоміч.

Ви будете в шоці: в середньому кожна угода «висить на волосині» зриву 2-3 рази від моменту завдатку до остаточного продажу. Правда, у випадку співпраці з професіоналом  Ви ніколи про це не дізнаєтеся – ріелтор поглинає весь негатив, як супергерой радіацію. Фахівець – це третя сторона, завдяки якій усі сторони процесу виглядають цивілізовано.

Звичайна угода виглядає так:

Договір завдатку. Сторони дійшли згоди, все, що заплановано – обіцяють виконати і всім не терпиться якнайшвидше перейти до продажу.

«Ньюанс продавця». Під час перевірки спливає незрозумілий родич, випадково забутий лічильник на воду з боргом у 3000 грн, відсутність необхідних умов для переїзду. Логічна думка непідготовленого покупця: «Капець, куди я вплутався?!». Ріелтор ж без емоцій замовляє додаткові довідки, готує заяви і терпляче направляє продавця у правильну сторону по зустрічних варіантах.

«Фе» покупця». На дозвіллі прочитавши докладно договір завдатку, його починає бентежити 1-2 пункти. Знайомі тільки підливають масла у вогонь фразами «Як ти взагалі це підписав». Логічна ж реакція непідготовленого продавця на зміну початкових умов договору, як правило, типова: «Знаєш що! Я тобі і так даром своє гніздечко віддаю, а ти і так нахабнієш». Ріелтор ж оцінює будь-які пропозиції через призму адекватності і в потрібній формі доносить рішення кожної зі сторін.

Навіть у найгіршій ситуації саме ріелтор буде тим самим винуватцем, який зіпсував усю малину, який, однак, зберіг репутацію і нерви продавця і покупця.

“Наша робота – задавати незручні запитання, запрошувати свідоцтва про смерть, перевіряти дієздатність, дивитися склад родичів, які можуть претендувати на квартиру і охолоджувати запал покупця на Евересті його хвилювань. В інакшому випадку це все доведеться робити Вам самим, а Ви ж не з тих людей, які хочуть длубатись у чужій брудній білизні. Продавці та покупці у будь-якому випадку повинні залишитися в хороших відносинах –  нехай краще ріелтори будуть поганими”, — каже експерт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: