15:58, 29 Березня 2018
Як виготовляють іграшки європейської якості у селі на Волині
У селі Липини Луцького району розташований давно добре відомий всім завод «Тигрес». Тут знають, як зробити, щоб і дорослі, і малі посміхалися. За годину працівники заводу виготовляють 20 м’ягких іграшок, а у рік – усього близько 5 мільйонів виробів. Всі вони екологічно безпечні та відповідають європейським стандартам, адже у виробництві використовують безпечну сировину та барвники європейського походження. А ще іграшки – добрі та привітні, адже у компанії хочуть, аби діти від 2 до 102 років посміхалися.
Менеджер Надія Сенюк провела для інтернет-видання «Волинь Online» екскурсію на заводі, аби наші читачі мали змогу також дізнатися, як на «Тигресі» створюють українські іграшки, які потім продають у понад 60 країнах світу і на етикетці пише «Made in Ukraine». Разом із «Волинь Online» на екскурсію потрапили і школярі із села Городище Луцького району.
Як розпочиналася історія європейської іграшки родом з Волині
На «Тигресі» виготовляють не лише м’яконабивні та пластмасові іграшки, а й дитячий одяг та постільну білизну. Зараз компанія – один з найбільших дистриб’юторів та виробників в Україні пластмасових та м’яких іграшок, в асортименті якої понад 150 позицій, а все починалося в далекому 1995 році із невеличкого магазину.
Власники розпочали свою справу, відкривши невеликий магазин. Власники та їхній син народилися у рік Тигра, отож, назва виникла відповідна – «Тигрес». Засновник компанії Сергій Падука був першим підприємцем зареєстрованим на Волині та 10-им в Україні. Перший серйозний контракт уклали з польськими партнерами – компанією «Wader». Галина та Сергій Падука отримали можливість продавати продукцію компанії на території України. До слова, співпраця із «Wader» триває і досі.
Власники щиро вірили, що можна робити своє українське, не менш якісне, як і у Європі. Отож, вперто йшли до мети. У 2003 році розпочали виготовляти м’яконабивну іграшку. А у 2011 році – відкрили ще й виробництво пластмасової іграшки та дитячого одягу. Зараз 70 % продукції виготовляють для України та ще 30 % на експорт.
Зараз на підприємстві використовують якісне устаткування, зокрема виробнича лінія складається з 22 термопластавтоматів австрійського виробника «ENGEL» та видувних машин. Уся продукція сертифікована, проходить сувору перевірку якості, згідно європейських стандартів і маркується відповідним знаком CE.
Як народжується іграшка на «Тигресі»
Менеджер Надія Сенюк, розповіла, що насамперед іграшка народжується в голові дизайнера. Далі цю ідею переносять на папір. Підбирають іграшці очки, вушка, хвостики. Роблять спочатку одну іграшку – це зразок, за якою згодом з’явиться ціла серія. Дизайнер може розробляти іграшку до 15 днів.
Тут думають про безпеку діток, отож, для найменших очки та носики вишивають, аби ті не відірвали та не проковтнули їх, для старших – уже можна робити і прикріплені деталі. Тканини для іграшок використовують різної фактури та колірної гами, переважно це хутро штучне та коротковорсові тканини, натуральні тканини (бязь, сатин, льон).
У швейному цеху працівники викроюють за допомогою електроножів та шиють деталі для іграшок. У кожного своя робота – хтось шиє вушка, хтось – хвостики тощо, але всі вони дружній колектив, тому спільно у них вдається красива та якісна іграшка. Якщо потрібні вишиті деталі, то у цеху машинної вишивки на спеціальному обладнані задається малюнок і машина вишиває очі, лапи тощо.
До слова, «Тигрес» підписав контракт із «Disney», отож наразі тут шиють ліцензійних «Міккі Маусів». Крім цього компанія – ліцензіат «Mercedes-Benz», «Tigres by Andre Tan», «Little Mole».
Зшивають деталі іграшок вручну. Після цього їх набивають волокном силіконізованим – це один з найсучасніших синтетичних наповнювачів, який швидко приймає свою звичайну форму після будь-яких дій (зминання, стискання і т. і.), не викликає алергічних реакцій, не вбирає сторонніх запахів і добре піддається пранню. Як нам пояснила Надія Сенюк, його виготовляють із пластикових пляшок. Це волокно швидко висихає, виштовхує пил тощо. Компанія закупляє його, далі його розпушуть та наповнюють за допомогою спеціальних машин іграшки.
До слова, практично всі стадії виробництва автоматизовані, використання ручної праці зведено до мінімуму, що дозволяє забезпечувати значні обсяги виробництва при залученні відносно невеликої кількості робочої сили.
Коли іграшка, уже готова, то її чистять повітрям, одяг прасують, готові вироби запаковують та відправляють на склад, де продукція очікує на свою подорож до діток.
У кінці 2011 року розпочали виготовляти пластмасові іграшки, асортимент яких наразі складає понад 100 позицій. Для цього використовують безпечну екологічно чисту сировину – поліпропілен із Європейського Союзу та українські барвники. Пластмасові іграшки виготовляють на термопластавтоматах австрійського виробника «ENGEL» та видувних машинах. У Європі на таких виробляють медичне обладнання. Ніяких випарів немає, отож для працівників виробництво цілком безпечне.
Відділ збуту, поки іграшки народжуються, працює над тим, щоб вони швидко потрапили до свого щасливого власника. Тут є працівники, які відповідають за постачання продукції як по Україні, так і за кордон. Працює також команда менеджерів. Від працівника на складі до керівника в офісі – всі трудяться невтомно та злагоджено завдяки чому «Тигресу» вдається втримуватись на лідерських позиціях. У компанії переконані, успіх залежить від КОЖНОГО працівника, тому цінують тут всіх.
Наразі на «Тигресі» працює понад 600 працівників, які щоранку просинаються для того, аби робити дітей із 60 країн світу щасливими. Зараз компанія є також офіційним дистриб’ютором в Україні відомих у всьому світі брендів дитячих товарів – «Wader», «Canpol babies», «LOVI», а 2 березня 2017 року іграшка виробництва «Тигрес» принесла компанії ще одну нагороду – сова Роуз стала «Найкращою іграшкою України 2017».
На «Тигресі» радять завжди посміхатися, бо усмішка – це найсильніша зброя, яку Бог дав людині.
Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА
Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com
Залишити відповідь