09:10, 05 Липня 2018

Волинянам розповіли, як уберегтись від ураження електричним струмом

Без електроенергії годі уявити сучасне життя. Комфорт і затишок у наших будинках, робота підприємств та установ, комунальної галузі та транспорту, оздоровлення та відпочинок людей немислимі без неї. Проте це неоціненне благо – електроенергія – таїть у собі й велику небезпеку.

З приходом літа підвищується сезонний ріст небезпеки ураження електричним струмом. Особливо це стосується дітей. Це і не дивно, адже батьки  на роботі практично з ранку до ночі, а діти при цьому часто-густо належать самі собі. Тим паче, що діти – це діти, сидіти на одному місці для них неприпустимо. Якщо додати до цього їхню природну цікавість, то стає зрозумілим, чому саме малеча опиняється у найнебезпечніших місцях: біля щитових, на територіях трансформаторних підстанцій, на опорах ліній електропередач тощо. Таке незнання елементарних правил безпеки може призвести до трагічних наслідків, – повідомляє прес-центр ПрАТ “Волиньобленерго”.

Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, потрібно усвідомити  небезпеку його дії, знати  і неухильно виконувати головні правила безпечного користування електроенергією та правилами поводження в охоронних зонах електричних мереж, а саме:

– заборонено підніматися на опори ліній електропередач, запускати повітряні змії біля ліній електропередач, розпалювати вогнища, закидати будь-які предмети на лінії електропередач;

– не відчиняти дверцята електроустановок, розподільчих щитів та трансформаторних підстанцій та проникати в них;

– наближатись до обірваних електропроводів ближче ніж 8 м.;

– заборонено рибалити під лініями електропередач і пам’ятати, що мокра рибальська волосінь проводить електрострум;

– заборонено складати спалимі матеріали ( сіно, солому, дрова…) під проводами та в охоронних зонах ліній електропередач;

– заборонено перебувати поблизу дерев, а тим паче збирати з них урожай, гілля яких розрослося і торкається дротів електропередач.

У разі попадання людини під напругу, потрібно вжити заходів для недопущення наближення сторонніх осіб до потерпілого на відстань менш як вісім метрів до знеструмлення лінії та зателефонувати в кол-центр ПрАТ «Волиньобленерго» за номером телефону 0-800-21-01-31.

Виконання заходів безпеки – це запорука життя та здоров’я громадян та збереження матеріальних цінностей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: