18:15, 25 Грудня 2020

Відбілювання зубів у домашніх умовах: 7 популярних міфів*

Продаж засобів для відбілювання зубів стає прибутковим бізнесом. Ми всі мріємо про ідеальну посмішку. Усі ми хочемо щоб це біло просто та назавжди. Навколо відбілювання існує багато домислів. Чи шкідливе відбілювання зубів в домашніх умовах? Які ризики несе у собі погоня за білосніжною посмішкою? В цій публікації ми розкажемо про міфи та реальність.

Міф № 1. Професійне відбілювання та відбілювання вдома нічим не відрізняються

Основна відмінність полягає у тому, що професійне відбілювання як косметична процедура проходить в медичному кабінеті і повністю контролюється лікарем – стоматологом чи стоматологом-гігієністом. Процедура охоплює такі етапи:

– проводиться попередня перевірка зубів на наявність карієсу, тріщин, особливості емалі, а також на коронки тощо;

– спеціальними інструментами ізолюється слизова ясен, губи та язик;

– на виготовлену під розмір ротової порожнини капу наноситься відбілюючий гель (з високим вмістом пероксиду водню);

– проникаючи через емаль, активна речовина з гелю буде вступати в реакцію з пігментом дентину, роблячи його світлішим;

– іноді для прискорення реакції використовуються каталізатори – лазерні чи галогенові лампи.

Це дорога процедура, вона потребує декілька візитів, хоча іноді стоматологи виписують продовження курсу вдома. Навіть коли відбілювання виконується під наглядом професіонала, з такою концентрацією можуть бути побічні дії: збільшення чутливості емалі, першіння у горлі, біль ясен. У разі неправильних дій лікаря така концентрація може викликати опік слизової.

Міф № 2. Відбілювати зуби можна коли завгодно без попередньої консультації зі спеціалістом

Це не так. Перед процедурою будь-якого відбілювання зубів необхідна не тільки консультація, але й чистка. А інакше процедура піде на шкоду. Якщо ви будете проводити процедуру без попередніх процедур, можливо, що ви отримаєте тільки больові ефекти та будете розчаровані. А надалі відбілювання буде викликати відторгнення, хоч при правильній підготовці цього можливо було б уникнути.

Міф № 3. Набори для безпечного відбілювання зубів не викликають ніяких побічних ефектів

Це залежить від дозування та частоти використання. До домашнього відбілювання зубів відносять продукти, які людина може купити сама: це або відбілюючи набори, або процедури відбілювання у торговельних центрах та салонах краси. Продаж засобів для відбілювання без рецепту обмежений, готових наборів у легальних мережах продажів майже немає, і їх не завозять. Тому як варіант для домашнього відбілювання залишаються тільки смужки та капи з відбілюючим гелем.

Смужки досить нешкідливі, вони мають лише один недолік: безконтрольне їх застосування може негативно позначитися на стані емалі. Люди ними занадто захоплюються, застосовують дуже часто, а це може викликати підвищену чутливість. Те саме стосується відбілюючих паст: між періодами їх використання обов’язково мають бути інтервали – один місяць користуємося, два відпочиваємо. Частіше за все люди не розуміють, які можуть бути ускладнення, наслідки того, коли гель наноситься на оголені області зубів та на відколи емалі. Якщо в клініці спеціаліст може спеціальними засобами прикрити ушкодження в зубах, то у домашніх умовах зробити цього не можна. А потрапляння перекису в ушкодження на зубах, в першу чергу стає причиною чутливості зубів.

Міф № 4. Усі гелі для відбілювання однаково хороші

На ринку наборів для домашнього відбілювання можна зустріти ситуацію, коли гель містить настільки незначну кількість активної речовини, що вона ніяк не вплине на колір зубів. Деякі виробники використовують у своїх засобах тільки 0,1% пероксиду водню.

За даними міжнародного Фонду порожнини рота, такий склад активної речовини в домашніх наборах дуже малий, щоб надати навіть мінімальний ефект кольору зубів. І неважливо, на яку кількість відтінків виробник обіцяє зробити ваші зуби світлішими. Гель може містити речовини, які здатні видаляти плями на емалі, але того ж самого ефекту можна досягти за допомогою відбілюючої зубної пасти.

Міф № 5. Домашні засоби зроблять ваші зуби світлішими на 10 – 12 тонів

Рекламні обіцянки у маркуванні домашніх гелів можуть сильно відрізнятися від прогнозованих стоматологами. Якщо виробник зазначає, що зуби стануть «на 10 тонів світлішими», реальний рівень освітлення може бути набагато скромніший.

Міф № 6. Відбілювання зубів в салонах краси не несе ніяких ризиків

Найбільше зло – це відбілювання в торговельних центрах та в салонах краси. Там ви довіряєте свої зуби неспеціалістам, які не розуміють, як ця процедура здійснюється і які наслідки для емалі та ясен можуть бути. Там не ізолюють край ясен коли роблять процедуру, а гель можуть наносити на зубний камінь та карієс, без проведення попередньої професіональної чистки. Не можна довіряти свої зуби тим, хто не компетентний у цьому питанні.

Міф № 7. Отриманий ефект від відбілювання зберігається назавжди

Це не так. Не тільки ефект не зберігається назавжди – його може не бути зовсім. Навіть якщо ви використовуєте безпечні гелі та слухаєтеся свого лікаря, відбілювання в домашніх умовах все одно може не принести бажаного результату. Тільки консультація зі спеціалістом допоможе спрогнозувати результат саме для вашого типу емалі. Крім того, ефект від відбілювання може швидко пройти, якщо людина не слідкуватиме за гігієною зубів. Кращого результату можуть добитися ті, хто раніше зуби ніколи не відбілював. Чим частіше ви відбілюєте, тим скромніший результат. Але й тут все індивідуально. І все ж таки можна досягнути гарного ефекту: при ідеальній гігієні рота ефект після відбілювання може зберігатися аж до шести років.

Отже, для ефективного та безпечного для емалі відбілювання краще звернутися до професіоналів, а дома відбілюйте зуби тільки після консультації зі спеціалістом. Обирайте якісні гелі, ретельно дотримуйтесь інструкцій та вказівок лікаря й будьте привабливі та здорові.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: