09:13, 21 Квітня 2018

У Луцьку шукатимуть шляхів прискорення реформи децентралізації

У столиці Волині Волинське регіональне відділення Асоціації міст України збере самоврядців, народних депутатів, консультантів із децентралізаційних питань та представників виконавчої влади, щоб обговорити необхідність прийняття нормативно-правових актів, які сприятимуть прискоренню децентралізаційних процесів не лише в області, а й Україні. 

Про це повідомляє прес-служба Волинського РВ АМУ.

Зокрема, учасники засідання регіональної платформи з розвитку місцевого самоврядування на тему «Обговорення необхідності прийняття нормативно-правових актів, які сприяють прискоренню реформи децентралізації» у Волинському РВ АМУ, планують обговорити необхідності прийняття законопроектів «Про засади адміністративно-територіального устрою України», «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення процедури добровільного об’єднання територіальних громад».

Початок заходу, 23 квітня, об 11:00 у конференц-зал Центру надання адміністративних послуг (м. Луцьк, вул. Лесі Українки, 35; 4-й поверх).

Основними доповідачами на регіональній платформі, яку Волинське РВ АМУ організовує в межах проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який Асоціація міст України втілює за підтримки USAID, будуть Богдан Самойленко, виконавчий директор регіонального відділення АМУ, Валентин Малиновський, консультант з правових питань проекту ПУЛЬС на Волині і народні депутати України Ігор Гузь та Ігор Лапін.

До конструктивного діалогу запросили  також самоврядців із сільських, селищних, міських рад, та ОТГ.

Зі слів Малиновського, консультанта з правових питань Офісу реформ, ці законодавчі акти, дуже важливі, адже спрямовані на прискорення децентралізації. Вони необхідні, зокрема, для визначення засад адміністративно-територіального устрою України; спрощення процедури затвердження генеральних планів населених пунктів та для забезпечення повсюдності місцевого самоврядування та просторового планування. За підсутками регіональної платформи напрацюють рекомендації, які народні депутати обіцяють донести у столичні владні кабінети.

Регіональна платформа – форма засідань керівників громад – членів РВ, керівництва області (представників обласної державної адміністрації та обласної ради) з народними депутатами, для забезпечення підтримки прийняття законодавства направленого на вирішення проблем місцевого самоврядування та окремих регіонів. Тобто регіональна платформа – це майданчик для налагодження контактів та взаємодії посадовцями органів місцевого самоврядування місцевого та регіонального рівня з народними депутатами України для обстоювання позиції та законопроектів, напрацьованих Асоціацією міст України, при розгляді в Парламенті.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: