09:13, 02 Лютого 2022
«Ситуація близька до критичної»: Колківська делегація у Волиньраді розповіла про стан медицини у громаді
За сприянням у вирішенні нагальних питань до голови обласної ради звернулися управлінці та депутати Колківської громади.
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради у «Фейсбук».
Робоча зустріч відбулася за участю голови Волиньради Григорія Недопада, його заступника Григорія Пустовіта, голови бюджетної комісії Ореста Маховського. Колківську громаду представляли секретар селищної ради Наталя Рейкіна, заступник селищного голови Михайло Лобода, а також депутати селищної та районної рад.
Як зазначили делегати, у доволі великій Колківській громаді склалася близька до критичної ситуація з медичним обслуговуванням. У єдиній в громаді амбулаторії сімейної медицини мешканці змушені отримувати послуги, а медперсонал їх надавати у напівзруйнованій будівлі. Ще на початку 2020 року в амбулаторії розпочали капітальний ремонт, на що спрямували близько мільйона гривень з державної субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, тоді як загальна вартість проекту перевищувала п’ять мільйонів гривень.
Однак, у 2021 році згадана цільова субвенція, на яку колківчани розраховували продовжити ремонтні роботи, не дійшла. Власних коштів, запевняють представники місцевої влади, бракує на вирішення усіх проблем. До всього, підрядник виставив додатковий рахунок, припинив роботи і вимагає сплатити борг. Окрім того, представники громади нарікали на гострий брак медичних кадрів, а також низьку управлінську та мотиваційну здатність як керівника центру первинної меддопомоги, так і головного лікаря Колківської районної лікарні впливати на ситуацію з медичним забезпеченням у громаді.
Григорій Недопад зазначив, що всі озвучені питання – компетенція місцевої влади. Найперше голова облради радить детально проаналізувати фінансові плани громади і визначити пріоритети у фінансуванні: «На вирішення проблеми із завершенням ремонту амбулаторії у вашому бюджеті не передбачили жодної копійки. Обласна казна теж гостродефіцитна, але ми усе ж заклали капітальні видатки. Інакше – немає розвитку».
Григорій Недопад також рекомендує сідати за стіл перемовин із виконавцем робіт і досягати ефективного результату в обмін на можливість підрядника продовжити роботу на цьому об’єкті. І, нарешті, вирішити кадрові питання з медичним менеджментом.
Заступник голови ради Григорій Пустовіт додав, що судячи з представлених фото, будівельники не завершили жодного з розпочатих етапів робіт, а лише розвалили і в такому стані залишили амбулаторію: «Так точно не повинно бути. Тому уважно перечитайте угоду та вимагайте її виконання, і лише тоді може йтися про оплату».
Своєю чергою голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що за підсумками перевиконання бюджету у громади є додаткових понад три мільйони гривень. Частину цієї суми селищна рада може використати на те, щоб створити в амбулаторії елементарні умови для персоналу та пацієнтів. Він також повідомив, що цьогоріч у державному бюджеті передбачили 200 мільйонів гривень субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає у 30-ти кілометровій зоні. І, як свідчить досвід попередніх років, надійти до місцевих бюджетів вона може у лютому-березні.
Залишити відповідь