18:20, 03 Серпня 2018

«Патріотизм має бути щоденно», – Володимир Лис на «Бандерштаті». ФОТО

Володимир Лис, видатний письменник з Волині, розповів чому в наш час іде боротьба людей із цим світом за самих себе.

Про це йшлось сьогодні, 3 серпня, під час гутірок на фестивалі «Бандерштат».

Автор пишається своїм найвидатніший романом – «Століття Якова». Показником є те, що телевізійну версію передивилось близько 6 мільйонів глядачів, а тиражі друкованого роману зашкалюють.

«А ви коли-небудь любили?» – ось це і є головне питання, яке висвітлюється у романі. Окрім фільму, у Волинському обласному театрі імені Тараса Шевченка поставили п’єсу «Століття Якова. Перше кохання». Автором сценарію виступив сам Володимир Лис. Коли в письменника запитують як він ставиться до фільму то той спокійно відповідає: «Телевізійний варіант – це їхня праця, їх продукт. Хто хоче прочитати, дізнатись, як я це бачу – хай читають».

Також автор коротко розповідав про сюжети інших своїх романів. Зокрема «Соло для Соломії» Володимир написав після розмови із жінкою Марією, історія якої лягла в основу роману. Вона була дуже вродлива, могла мати щасливу долю, поки у її двері не постукала війна. Чи вистояла вона ці перешкоди та як розвивались подальші події, описується в книзі.

«Країна гіркої ніжності» – це історія ХХ ст показана через долю трьох людей: бабусі, матері та внучки.

Дехто каже, що в цьому романі я принижую жінку. Але це не так. Просто у різних людей різні почуття», – каже автор.

Також Володимир Лис розповів трохи біографії та творчого шляху Надії Гуменюк (Лис). Письменник зазначив, що прозу видавати легше, аніж поезію. Тому для її видання завжди шукають можливості. На сьогодні Надія Гуменюк видала 5 книжок поезії.

«На жаль, народилось покоління, де головними ворогами в літературі є сюжет, характер, психологія. Я намагаюсь писати так, щоб це було і масово, і індивідуально, – каже письменник. – Дуже добре, коли проводяться патріотичні фестивалі, але патріотизм має бути щоденно. Він має проявлятись у тому, що ти спілкуєшся українською мовою, можеш захистити свої морально-етичні цінності. І ніколи не потрібно боятись захищати свої ідеї та погляди.»

Після зустрічі всі охочі мали змогу сфотографуватись з письменником та взяти автограф.  

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: