10:55, 23 Січня 2020

На Волині похоронну процесію не пустили у храм

У селі Сусваль Володимир-Волинського району 20 січня розгорівся церковний конфлікт довкола храму Різдва Пресвятої Богородиці. Прихильники ПЦУ стверджують, що їхню похоронну процесію не впустили храму.

Про це розповів народний депутат України Ігор Гузь на своїй сторінці у “Фейсбук”.

За його словами, увесь минулий рік йшла боротьба за перехід православної громади до Православної Церкви України. Згодом храм все-таки офіційно передали ПЦУ.

“На днях у селі відійшов у вічність батько голови місцевої ОТГ п. Степан. Прожив життя в цьому селі, до речі, його ж батько був закатований поляками і похований на подвір’ї місцевої церкви. Коли п. Степан був живий, при опитуванні про перехід з УПЦ МП до ПЦУ, він віддав свій голос за ПЦУ і заповів, щоб, коли помре, його занесли до храму. І ось, прийнявши останню сповідь від настоятеля ПЦУ, невдовзі помер. Сім’я вирішила поховати покійного з священиком ПЦУ”, – йдеться у повідомленні.

Як говорить Ігор Гузь, коли похоронна процесія вирушила до церкви, то побачила храм закритим: священник УПЦ МП відмовився впустити родину до храму, а  парафіяни МП стали стіною перед дверима. Під час цього процесу труна з покійним стояла навпроти храму.

Натомість у Володимир-Волинській єпархії УПЦ МП стверджують, що 20 січня в селі Сусваль Волинської області під приводом похорону, активісти ПЦУ спровокували черговий релігійний конфлікт.

Священнослужитель  УПЦ Богдан Гнатюк розповів, що помер житель села – батько глави Овадненской об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Сергія Панасевича, який відстоює інтереси ПЦУ в церковному конфлікті. Покійний Степан Панасевич був прихожанином УПЦ, ієрей Богдан сповідав і причащав його.

Напередодні того, що сталося, голова ОТГ подзвонив священнослужителю і в наказовому тоні велів відкрити завтра храм, щоб там «звершив чин похорону» представник ПЦУ.

«Ми домовилися, що процесія зайде на територію церкви, як це вже було в день Богоявлення, коли їхня громада збиралася на церковному подвір’ї за нашою згодою. Однак, коли труну з тілом занесли на територію, почало відбуватися щось, що не піддається опису – про небіжчика просто забули і почали штурмувати двері храму. Конфлікт тривав кілька годин, і прозвучало навіть: “Похорон тут ні при чому, потрібна церква”. Я просив відкрити труну, щоб люди могли попрощатися з покійним, але нам відмовили, наполягаючи на тому, щоб ми обов’язково відкрили храм », – розповів отець Богдан.

За його словами, щоб прорватися до церкви, прихильники ПЦУ влаштували штовханину і стали зіштовхувати зі сходинок жителів села – прихожан УПЦ, що прибули на захист свого храму. Правоохоронці в цей час просто спостерігали за тим, що відбувається.

В результаті двері храму опечатали відразу двома печатками – одну поставив голова ОТГ, іншу – представник ПЦУ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: