18:56, 22 Вересня 2018

Лекції від отамана: студентів Луцького НТУ навчають козацькому озброєнню

Вже традиційно у Луцькому національному технічному університеті щосуботи члени Козацького Стрілецького Братства організовують лекції для здобувачів освіти.

Про це повідомили у виші.

Так, сьогодні, 22 вересня, отаман, генеральний гарматний братства Володимир Перчук провів для студентів-першокурсників факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій навчально-ознайомчі лекції на тему «Озброєння козака 17 століття».

Насамперед отаман Козацького Стрілецького Братства розповів присутнім про їхню історію, внутрішню та зовнішньополітичну діяльність. Так, товариство бере участь у проведенні різноманітних фестивалів, виставок тощо, мета яких направлена на популяризацію серед українського народу козацьких звичаїв, обрядів, традицій Січі та військового товариства. Також вони проводять виховну і просвітницьку роботу з молоддю та науково-дослідницьку діяльність: вивчають історію краю, шукають та впорядковують об’єкти, пов’язані з історичним минулим, організовують поїздки по історичним місцям краю, навчають основам бойових козацьких мистецтв. Важливу роль в діяльності братства займає і процес налагодження зв’язків з історичними клубами, першою чергою, європейських держав, організація зустрічей, прийомів зарубіжних делегацій, співпраця з відповідними організаціями в частині впорядкування поховань українських воїнів та політичних діячів України.

Потому Володимир Перчук закликав студентів відвідувати їхні лекції, залишати координати, адже незабаром будуть організовані і виїзні, польові заняття.

«Сьогоднішня лекція – це лише знайомство, так би мовити вступ. Кого наша тема зацікавить, залишайте координати», — зазначив він.

Опісля отаман розповів та продемонстрував присутнім холодну, вогнепальну та метальну зброю козаків 17 століття, таку як спис, шабля, ніж, кинжал, бойова сокира з молотком, лук, мушкет тощо. Також він роз’яснив особливості бойового козацького строю та обладунку.

«Надзвичайно насичені та інформативні заняття. Отаман не лише ознайомлює студентів з історичною довідкою, проводячи тісний зв’язок з сьогоденням та персоналіями, але й дає молоді можливість відчути власноруч зброю та навіть «постріляти», — розповідає присутня на лекціях кандидат історичних наук, доцент кафедри гуманітарних наук та права Луцького НТУ Оксана Майборода.

Відтак, натхненні історичним духом та розповідями отамана студенти зазначили, що заняття надто швидко завершилося та висловили бажання відвідувати наступні лекції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: