19:22, 08 Лютого 2021

Комісія Волиньради підтримала кілька проектів звернень до центральної влади

Члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства на своєму сьогоднішньому засіданні розглянули два проекти рішень, що стосувалися звернень до центральної влади.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Більшістю голосів депутати рекомендували сесії підтримати проект рішення “Про звернення Волинської обласної ради щодо необхідності повернення дії пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що знаходиться у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій”. Ініціатор та автор цього документу обранець Андрій Мельник доєднався до обговорення цього питання за посередництвом відеоконференцзв’язку. Він зауважив, що відповідно до статті 20 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» – місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції готують пропозиції щодо видів, обсягів, джерел надання соціально-економічної компенсації ризику для населення, яке проживає в зонах спостереження, однак, з 1 січня 2021 ця норма Закону призупиняє свою дію.

“Північ Волині, а саме Маневиччина перебуває у зоні ураження Рівненської АЕС. З 2010 року ці території отримували субвенцію на соціально-економічний розвиток. Ці кошти спрямовувались на розбудову інфраструктури. Так, у 2019 році Маневицький район отримав 7,8 млн грн такої компенсації від держави, а в обласний бюджет надійшло 2,5 млн, адже наш регіон межує з РАЕС. Рівненська обласна рада теж прийняла аналогічне звернення, оскільки ця норма Закону призупинила свою дію, відповідно є ризик того, що ці кошти наші регіони більше не отримають”,  – зауважив він.

У зверненні, авторства Андрія Мельника також висловлене прохання до Уряду посприяти у поверненні дії пільгового тарифу на електричну енергію для населення, яке постійно проживає у 30-кілометровій зоні ядерних установок (атомних електростанцій). Між тим, депутат Андрій Козюра зазначив, що на минулій сесії обласна рада уже приймала Звернення до центральної влади з аналогічною вимогою, що стосувалася тарифної політики Уряду.

“В нашому рішенні уже фігурувала вимога про те, щоб відновити пільгу для мешканців 30-ти кілометрової зони куди потрапляє частина Маневицької, Колківської та Прилісненської ОТГ”, – сказав він.

Обранець також висловив пропозицію, яку підтримала більшість членів профільної комісії, внести доповнення у звернення, яке пропонує прийняти Андрій Мельник та акцентувати увагу на вимозі щодо необхідності відновлення  виплати саме субвенції з держбюджету на соціально-економічний розвиток тих територій, які перебувають у забруднених радіацією зонах.

Крім того,  члени комісії практично без дискусій рекомендували сесії схвалити  проект рішення “Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики України, Координаційного центру з питань трансформації вугільних регіонів України щодо критичної ситуації на ВП «Шахта «Бужанська» ДП “Волиньвугілля””. Депутатка Ірина Патлашинська нагадала присутнім, що це питання широко обговорювалося на засіданні профільної комісії, яке відбулось 14 січня цього року. Тоді, серед інших вимог  шахтарі наголошували, що сьогодні є необхідність внести зміни до чинного законодавства в частині встановлення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів – тарифних ставок для гірників. Мовляв, вони не переглядались останні кілька років. Цю вимогу шахтарів Ірина Патлашинська запропонувала теж включити у текст звернення. Із нею погодилися більшість членів комісії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: