11:08, 12 Червня 2020

Депутат Волиньради Володимир Кучер публічно звернувся до заступниці Погуляйка

Депутат просить вибачення перед чиновницею за образливі висловлювання, але звертає увагу на те, що заступниця голови ОДА Тетяна Щербак раніше неодноразово озвучувала недостовірну інформацію.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

«10 червня 2020-го року на засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства я озвучив в адресу заступниці голови обласної державної адміністрації Тетяни Василівни Щербак образливі висловлювання, а саме «неадекватна людина, аферистка».

Хочу публічно вибачитись перед нею як людиною та жінкою. Шкодую, що дав волю своїм емоціям і почуттям та висловив свої судження в образливій формі.
Проте вважаю, що за час своєї діяльності на посаді заступниці голови Волинської ОДА вона неодноразово озвучувала недостовірну інформацію, а саме:
– 16 березня під час брифінгу керівництва ОДА та обласної ради щодо заходів з протидії коронавірусної інфекції в області заступник голови Волинської ОДА Тетяна Щербак зазначила, що Волинська область готова до загрози, має приблизно 100 ліжок в стаціонарах, є достатня кількість інфекційних боксів та лікарів. В області є 235 апаратів штучної вентиляції легенів і за потреби закуповуватимуть нові.

Проте вже 20 березня на сесії Волинської обласної ради депутати вносили зміни до обласного бюджету та шукали кошти на заходи для боротьби з коронавірусом;

– під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції у Волинській ОДА 24 квітня заступниці голови Волинської облдержадміністрації Тетяні Щербак поставили питання про те, який ефект від дезінфекції вулиць та проїжджих частин. Також запитали, на підставі висновків яких науковців чи лікарів це проводиться, чи це не є метою психологічного впливу на населення.
«В любому випадку люба дезінфекція, яка проводиться силами будь-кого, вона вбиває ряд негативних бактерій, які є на поверхностях. Якщо сказати, що вона вбиває сто відсотків всіх, я не могла би цього сказати. Але я маю як підтвердження багато вже до цього зроблених наукових підтверджень, що будь-яка позиція, яку ми займаємо в нашому… підсвідомості, вона насамперед буде для нас правильна. Але дезінфекція проводиться для того, щоби убити бактерії і вона є дієвою, тому що любий склад бактерицидного препарату, який вбиває, він все одно направлений саме на це», – зазначила Тетяна Щербак.

Коронавірус COVID-19 не є бактерією, тому слова Тетяни Василівни про ефективність дезінфекції вулиць від бактерій як засіб протидії коронавірусу виглядають принаймні дивними та позбавленими логіки, адже головний санітарний лікар України заявив, що миття коліс машин та дезінфекція вулиць має виключно психологічний ефект, бо коронавірус — крапельна інфекція. Цікаво, хто відповідатиме за нецільове та необґрунтоване використання коштів?

Інформація з різних ЗМІ Волині свідчить, що дії заступниці голови ОДА сприймаються принаймні неоднозначно, а саме:

– зокрема вона підписала розпорядження про передання у спадщину права оренди на 50 сотих землі рекреаційного призначення. Все б нічого, якби в документі не йшлося про те, що ця земля – на території колишньої Прилуцької сільської ради і не має жодного стосунку до облдержадміністрації. Тож Тетяна Щербак фактично не має ніяких повноважень розпоряджатися нею. Бо, по-перше, ця ділянка не в підпорядкуванні облдержадміністрації. А по-друге, Прилуцької сільської ради апріорі уже не існує. І з 2019 року усі повноваження передано об’єднаній громаді Луцька;

– 27 квітня, під час брифінгу у Волинській облдержадміністрації заступниця голови Волинської облдержадміністрації Тетяна Щербак прокоментувала ініціативу, Народного депутата Ігоря Палиці зі збереженням всіх санітарних норм відкрити місця для торгівлі на території центрального стадіону “Авангард” у Луцьку, де б виробники сільгосппродукції могли її збувати, вона зауважила, що в Україні щонайменше до 11 травня діє заборона на функціонування ринків.
«Я впевнена, що ми її порушувати не будемо», – сказала Щербак.
А чи не поставила вона своїм рішенням дрібних фермерів на межу виживання?

Крім вибачень шановній Тетяні Василівні Щербак хочу також попросити вибачення в усіх Волинян. Шкодую, що як депутат Волинської обласної ради не доклав достатньо зусиль для зупинення політики, на мою думку вбивчого коронавірусного карантину центральних та місцевих органів виконавчої влади. Тільки вороги або залякані можуть через надуману і надміру перебільшену небезпеку зупинити підприємства, транспорт, заставляти людей сидіти дома і виходити тільки в масках які не тільки не захищають але й створюють оманливе відчуття безпеки.
Вважаю, що з 25 березня усі документи підписані особами в областях, які називають себе керівниками робіт з ліквідації надзвичайної ситуації, пов`язаної із коронавірусом є незаконні і антиконституційні.

Сподіваюсь на підтримку колег депутатів щодо впливу на виконавчу владу задля негайного зняття усіх карантинних обмежень і відновлення нормального життя людей.
Усе вищевикладене прошу вважати вибаченням перед Тетяною Василівною Щербак та моєю позицією стосовно її дій на посаді заступниці голови Волинської ОДА», – йдеться у публічному зверненні депутата.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: