14:15, 16 Березня 2020

Чи готова Волинь до епідемії коронавірусу

В облдержадміністрації стверджують, що в області достатньо лікарняних ліжок та апаратів штучної вентиляції легенів на випадок спалаху коронавірусу.

Про це стало відомо під час брифінгу керівництва ОДА та обласної ради щодо заходів з протидії коронавірусної інфекції в області 16 березня.

Заступник голови Волинської ОДА Тетяна Щербак зазначила, що коронавірус є викликом для держави та світу загалом, тому всі повинні усвідомити рівень загрози та убезпечити себе. Наразі на Волині не зафіксували жодного випадку коронавірусу. Регіон готовий до загрози, має приблизно 100 ліжок в стаціонарах, є достатня кількість інфекційних боксів та лікарів. В області є 235 апаратів штучної вентиляції легенів і за потреби закуповуватимуть нові. Наразі коронавірус не потребує специфічної терапії, лікування симптоматичне, у кожного своє. Область проводить навчання лікарів, працівників ДСНС для того, щоб вони були обізнаними, як поводитися.

Волинян закликають не панікувати, не скуповувати маски, адже одягати маску треба лише в разі, якщо у вас є ГРВІ. Краще все дезінфікувати, застосовувати антисептики, провітрювати приміщення, за можливості не контактувати з іншими.

Представників різних релігійних конфесій просили за можливості не проводити богослужінь, а у разі проведень, щоб люди не цілували ікони, не бралися за руки, аби не було заражень.

Органи місцевого самоврядування просили здійснити заходи з профілактики поширення корона вірусу – всі можливі заклади просять перевести на карантин.

Представників бізнесу просять бути соціально відповідальними та максимально обмежити доступ до робочих місць. Медичні працівники повинні бути забезпечені  масками, дезінфікувати всі поверхні тощо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: