10:04, 26 Червня 2018

Житомир планує повністю перейти на відновлювану енергетику до 2050 року

Українське місто Житомир стало першим містом у Східній Європі, що анонсувало повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року.

Про це повідомляє Житомирська міська рада.

У повідомленні йдеться про те, що міський голова Житомира Сергій Сухомлин та міжнародна неурядова організація “350.org” підписали меморандум про співпрацю, який передбачає винесення рішення про енергетичний перехід на голосування сесією міської ради, розробку плану переходу міста на відновлювані джерела енергії, а також розробку першої в Україні кліматичної стратегії протягом наступного року.

«Ми працюємо над великою кількістю заходів з енергоефективності. Для нас також важливо зменшити рівень викидів CO2 у місті. Ведеться робота із переходу Житомира на LED-освітлення, термомодернізації об’єктів бюджетної сфери», – заявив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Також Сухомлин додав, що у місті вже розробили муніципальний енергетичний план і напрацювали 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто».

Представниця руху Юлія Мельник повідомила, що в найближчі 2 місяці про перехід на 100 % відновлюваних джерел енергії до 2050 року зможуть заявити ще кілька українських міст.

“350.org” – міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою привернення уваги широких верств громадськості до антропогенної зміни клімату та проблеми викиду в атмосферу величезних обсягів вуглекислого газу CO2 – одного з парникових газів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: