16:07, 17 Лютого 2024

Зеленський заявив, що відхід українських сил від Авдіївки не означає, що росія вийшла на якісь рубежі

росія атакувала Авдіївку з жовтня минулого року усією потужністю і домоглася тільки того, що там загинули десятки тисяч її військових.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, передає «Укрінформ».

“Контрнаступальні дії (росії – ред.) почалися у жовтні, і з жовтня вони атакували цю нещасну Авдіївку всією зброєю, всією потужністю, що у них була, просто тисячі їх військових загинули, десятки тисяч. Ось чого добилася росія. Виснаження їх армії, я вважаю, це завдання наші військові постійно виконують, і збереження наших життів також правильне рішення, на мою думку. Далі буде відновлення, будемо чекати на відповідну зброю, якої просто не вистачило. Не вистачає, немає далекобійної зброї . У росії є, а у нас її дуже мало. Ось вся правда. Тому наша головна зброя сьогодні – наші воїни, люди, і ми розраховуємо на підтримку партнерів”, – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що відхід українських сил від Авдіївки не означає, що росія вийшла на якісь рубежі.

“За два роки війни росія намагалася на сході щось зробити. І що таке щось – вони просто зруйнували декілька маленьких селищ, містечок, але найбільше, що вони зруйнували, – це наші життя. Вони це розуміють, вони біснуються”, – сказав Зеленський.

Натомість, як зауважив глава держави, для України найголовнішим завданням є збереження людей.

“Ми вдячні всім партнерам (за допомогу – ред.), будь-яка зброя допомагає відновлювати справедливість і мир на території України. Але передусім всі знають, що людина, військовий тримає це, військовий звільняє території, захищає домівки, людей, сімʼї. І тому рішення правильне: щоб не потрапити в оточення, прийнято рішення відійти на інші рубежі”, – сказав Зеленський.

60-та ювілейна Мюнхенська безпекова конференція, яка є міжнародною платформою для обговорення політики міжнародної безпеки, розпочалася 16 лютого у готелі Bayerischer Hof і триватиме до 18 лютого.

Головними темами цьогорічної конференції є війни в Ізраїлі та Україні, світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій.

До Мюнхена приїхали лідери кількох десятків держав і урядів, парламентcькі делегації, міністри оборони та закордонних справ, очільники міжнародних організацій, науковці, експерти, представники громадянського суспільства та лідери бізнесу.

Увечері 16 лютого командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що росіяни кидають на штурм Авдіївки всі резерви, завдають артилерійських обстрілів та масованих бомбових ударів, практично стираючи місто з лиця землі.

Згодом у ніч на 17 лютого головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що відповідно до отриманого розпорядження, захисники Авдіївки вийшли з міста на заздалегідь підготовлені позиції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: