08:43, 02 Березня 2023

ЄС запропонує план суттєвого нарощення поставок боєприпасів до України

Європейський Союз має намір суттєво наростити виробництво боєприпасів та їх постачання Україні для відбиття російської агресії.

Як повідомляє кореспондент «Укрінформу», про це йдеться у документів, з яким ознайомилося агентство «Bloomberg».

“Пропозиція закликає до негайної передачі боєприпасів, особливо артилерійських снарядів калібру 155-мм, з наявних запасів або вже розміщених замовлень, а також використання спільного механізму закупівель та збору замовлень для європейської промисловості. Документ також передбачає нарощування європейської промислової потужності для вдоволення чинних та майбутніх потреб”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що план ЄС складається із трьох частин, першою з яких є створення фонду 1 млрд євро для відшкодування витрат державам-членам за передані Україні боєприпаси із національних запасів.

Другою частиною плану передбачене створення семирічного проекту спільних закупівель на рівні Європейського оборонного агентства, який дозволить завантажити європейських виробників замовленнями на різноманітні боєприпаси.

ЄС також запропонує вжити ряд кроків, покликаних у більш довгостроковій перспективі збільшити виробництво боєприпасів. Ці кроки можуть передбачати: пришвидшення видачі дозволів, спрощення процедури переобладнання підприємств, сприяння співпраці компаній оборонного комплексу, полегшення доступу до фінансування тощо.

Однак у стратегічному документі не вказується, які кошти ЄС готовий виділити на досягнення поставлених цілей.

“Усі три складові критично важливі для підтримки наших зусиль із допомоги Україні у майбутньому. Усі три складові необхідно виконувати паралельно й негайно”, – стверджується у пропонованому документі.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна в Україні зараз стає «битвою за логістику», тому союзники повинні нарощувати виробництво боєприпасів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: