19:50, 26 Червня 2020

Волиняни сплатили до місцевих бюджетів майже 11 мільйонів гривень податку на нерухоме майно

З початку року громадяни-власники нерухомого майна на Волині сплатили до місцевих бюджетів 10,7  мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це повідомляє сектор комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області.

Фізичним особам-власникам нерухомості, що підлягає оподаткуванню, нарахували 53,2 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«Цими днями завершується процес формування податкових повідомлень-рішень про нараховану суму податку на майно громадянам, які володіють нерухомістю і зобов’язані згідно норм закону сплачувати податок. До речі, на Волині платниками податку на нерухомість є понад 31 тисяча фізичних осіб.  А загалом оподаткуванню підлягає 40,8 тисячі об’єктів  нерухомості, власники яких – фізичні особи. Просимо усіх, хто отримав чи отримає незабаром повідомлення ДПС, протягом шістдесяти днів виконати свій конституційний обов’язок і перерахувати до бюджету громади, на території якої перебуває нерухоме майно, визначену суму податку. Це ті кошти, які громада використає на свій розвиток», – зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Керівник волинських податківців підкреслила, що громадяни, які виявили у надісланому ДПС повідомленні неточності чи помилкову інформацію щодо площі або ж власника майна, можуть провести звірку у податковій.

«Відколи запроваджено податок на нерухомість ми оновлюємо дані в інформаційних ресурсах, якими користуємося  при нарахуванні податку, на підставі документів, що надаються громадянами при проведенні звірки. Тобто, непоодинокі випадки, коли змінилися власники, або площа об’єкта вказана невірно. Як правило, у такій ситуації мають місце технічні помилки. Тож рекомендуємо громадянам не ігнорувати свого права на проведення звірки і обов’язково з’ясувати в інспектора податкової служби підстави нарахування податку», – підсумувала Світлана Савчук.

Нагадаємо, що власники нерухомості можуть провести звірку щодо нарахованого податку в телефонному режимі.

Довідково: загальна сума сплаченого податку на нерухомість на Волині юридичними та фізичними особами за підсумками п’яти місяців 2020 року – 36,2 мільйона гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: