17:47, 05 Серпня 2020

Волинян через гучномовець закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час жнив

Вулицями населених пунктів Луцького району почали їздити рятувальники, через гучномовець транслюючи повідомлення про дотримання громадянами вимог  пожежної безпеки під час жнивної компанії.

Про це повідомляють на веб-сайті УДСНС України у Волинській області.

Як зазначив Руслан Яручик, начальник  відділу запобігання надзвичайним ситуаціям  управління ДСНС України у Волинській області, рятувальники нині активують роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки під час жнивної компанії.

«У минулих роках в області виникло декілька пожеж зернових на корені через спалювання громадянами стерні на сусідніх полях. Ці пожежі знищили десятки гектарів пшениці та ячменю.  Цього року кількість пожеж в природних екосистемах сягнула понад півтисячі випадків. Всі вони трапились через грубе порушення громадянами правил пожежної та екологічної безпеки. За фактами спалювання сухої рослинності та стерні працівниками Державної екологічної інспекції у Волинській області до адміністративної відповідальності цього року притягнули більше ста громадян», – розповів Руслан Яручик.

У період жнив надзвичайно великий ризик виникнення пожеж на зернових полях через порушення правил безпеки. Тому рятувальники просять громадян берегти врожай від вогню і не спалювати стерню, післяжнивні залишки та суху рослинність – за такі дії передбачена сувора адміністративна відповідальність, а саме:

за спалювання стерні та сухої рослинності штраф на громадян – від трьох до шести тисяч гривень;

штраф на посадових осіб – від п’ятнадцяти до двадцяти однієї тисячі гривень.

Волиняни, будьте пильні та обережні при поводженні з вогнем і бережіть врожай та своє майно від пожеж! Пам’ятайте: відповідальність, виконання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивної кампанії  допоможуть вберегти хліб від вогню!

Якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте, одразу вжийте заходів для гасіння пожежі та телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: