18:05, 06 Серпня 2022

Волкер вважає, що захист Тайваню не відволікатиме США від підтримки України

Колишній спецпредставник США по Україні посол Курт Волкер вважає хибною думку, що захист Тайваню відволікатиме Вашингтон від підтримки України.

Як повідомляє кореспондент “Укрінформу”, про це він заявив журналістам у суботу.

«Щодо підтримки США, то США ніяк суттєво не залучені разом зі своїми збройними силами у допомогу Україні з її захистом. Ми надаємо зброю, але ми не воюємо, тож це не відволікатиме збройні сили США, необхідні для захисту Тайваню», — сказав він.

Волкер вказав і на відмінність збройних систем для підтримки України і Тайваню:

«Йдеться про морські збройні сили у Східній Азії, якщо до цього дійде. Вони зовсім інші, ніж те, що ми бачимо, ніж ті ж HIMARS, які надаються Україні зараз».

Підсумовуючи, колишній спецпредставник висловив переконання, що відчуття змагання між тим, що відбувається в Тайвані і Україні, є загалом занадто спрощеним і хибним і насправді, за словами Волкера, потрібно правильно діяти в Україні, аби правильно діяти в Тайвані.

Як повідомлялося, військові навчання китайської армії, які проводяться у шести зонах навколо Тайваню з 4 по 7 серпня, стали відповіддю КНР на візит до Тайваню спікера Палати представників американського парламенту Ненсі Пелосі. Крім того, через візит Пелосі Пекін ввів низку торговельних обмежень проти Тайваню.

Китай вважає самоврядний Тайвань своєю територією і заявляє про готовність застосувати військову силу для його анексії. США підтримують неформальні відносини та оборонні зв’язки з Тайванем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: