20:47, 10 Червня 2019

Волинянин торгував небезпечною побутовою технікою

На Волині у підприємця, який займався розповсюджуванням електрообладнання, виявили небезпечну побутову техніку.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області.

Під час проведення планової перевірки характеристик продукції у одного із розповсюджувачів електрообладнання, спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області встановили факт розповсюдження електрообладнання, на яке, її пакування та супровідні документи не нанесений знак відповідності технічним регламентам.

Окрім того, на електрообладнанні та його пакуванні відсутня інформація про виробника продукції та імпортера, зокрема власне найменування, адреса, зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг). Не вказали дату виготовлення.

Зразок цієї продукції відібрали для проведення відповідної експертизи (випробування) щодо безпечності електричного та електронного обладнання. На підставі одержаного від випробувальної центру ДП «Рівнестандартметрологія» протоколу випробувань встановили, що продукція (тепловентилятор  ТМ «ASTI» FAN HEATER AFH-21 A, 230 В, 2000 Вт, до 55 м куб., 1000/2000 Вт) визнана такою, що не відповідає вимогам.

На підставі розробленого органом ринкового нагляду сценарного плану ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція, встановили, що тепловентилятор ТМ «ASTI» FAN HEATER при його використанні становить середній рівень загрози.

За результатами проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам технічних регламентів до суб’єкта господарювання області прийняли рішення щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності, які господарюючим суб’єктом виконані повністю та результативно.

При цьому, як розповсюджувачем такої продукції, суб’єкт господарювання епорушив вимоги пункту 1 частини 3 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», на підставі чого склали протокол та винесли постанову про накладення штрафних санкцій на  загальну суму 2,5 тис. гривень, яка сплачена до державного бюджету  в повному обсязі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: