18:22, 18 Травня 2018

Волинські поліцейські ознайомили делегацію з Рівненщини з досвідом співпраці з громадами

Представники органів місцевого самоврядування сусідньої Рівненської області знайомилися з волинським досвідом співпраці поліції та громад щодо профілактики злочинності та охорони публічного правопорядку. Гості відвідали поліцейську станцію в Боратинській об’єднаній територіальній громаді Луцького району. З лідерами громад сусідньої області зустрілися заступник начальника Луцького відділення поліції Роман Качан і голова Боратинської сільської ради Сергій Яручик.

Про це повідомляє прес-служба поліції Волині.

До Боратинської сільської об’єднаної територіальної громади відносять 12 населених пунктів, де мешкає майже 8,5 тис. жителів. Вона охоплює територію, площею в понад 90 кв. км. Поліцейська станція, яка з березня розпочала тут роботу, стала першою в районі.

Заступник начальника Луцького відділення поліції Роман Качан розповів представникам органів місцевого самоврядування сусідньої області про особливості функціонування поліцейської станції. Він зауважив, що її створення стало яскравим прикладом розуміння громадою спільної з поліцією відповідальності за безпеку її жителів, профілактику правопорушень, забезпечення правопорядку.

«Під поліцейську станцію громада надала сучасні приміщення, які обладнали належною комп’ютерною технікою, доступом до мережі Інтернет. Передбачили кімнати для роботи дільничного офіцера поліції, співробітників груп реагування патрульної поліції», – розповів Роман Качан.

Створення поліцейських станцій здійснюють, зокрема, в рамках реалізації місцевих програм з профілактики злочинності та охорони громадського порядку.

За ініціативою головного управління Національної поліції у Волинській області в травні 2016 року рішення Волинської обласної ради затвердило Програму профілактики правопорушень у Волинській області на 2016-2020 роки. На її втілення запланували виділити понад 20 млн. грн. Відповідні програми профілактики спільно з органами місцевого самоврядування розроблені в усіх територіальних підрозділах поліції області. Зокрема, на їх виконання в 2017 році з місцевих бюджетів виділил понад 1 млн. 200 тис. грн.

Голова Боратинської сільської ради Сергій Яручик поінформував гостей про перспективи співпраці громади з поліцією. Зокрема, про плани щодо запровадження системи відеонагляду та фіксації правопорушень.

Ознайомчу поїздку представників органів місцевого самоврядування Рівненщини організував Інститут аналізу державної та регіональної політики в рамках втілення проекту «Місток між владою та громадою» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: