15:32, 11 Липня 2018

Волинські лісівники обговорили актуальні питання ведення лісового господарства

Учора, 10 липня, у конференц-залі Волинського ОУЛМГ відбулася нарада з головними лісничими державних підприємств Волинського ОУЛМГ.

Про це повідомляє прес-служба лісівників.

На ній йшлося про актуальні для ведення лісового господарства питання. За дорученням начальника управління Олександра Кватирка нараду провів начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ, голова обласної організації ТЛУ Борис Бабеляс.

«Про розгляд та затвердження протоколів безперервного лісовпорядкування 2017–2018 рр. по лісогосподарських підприємствах Волинського ОУЛМГ» доповів начальник лісовпорядкувальної партії ДП «Укрдержліспроект» Дмитро Бондарчук.

Він, зокрема, закцентував увагу на цьогорічних особливостях лісовпорядкування, закликав більш скрупульозно і фахово поставитись до оформлення робочих протоколів, лісогосподарським підприємствам завчасно уточнювати дані з працівниками ДП «Укрдержліспроект», аби не виникало помилок та розбіжностей у підсумкових матеріалах. Дмитро Геннадійович говорив також про затвердження лісосік головного користування, узгодження санітарних, прохідних та рубок догляду, при цьому відзначив, що порівняно з попередніми роками у господарствах відбулися зміни на краще, є позитивна динаміка, що радує, загалом спільно з держпідприємствами лісовпорядниками ДП «Укрдержліспроект» проведено важливу державну роботу.

Начальник відділу лісового господарства ВОУЛМГ Борис Бабеляс проаналізував стан лісокультурного виробництва на підприємствах обласного управління. При цьому зазначив,  що при загальному плані 5850 га лісовідновлення проведено на площі 6047 гектарів, у тому числі при запланованих 2445 га створено 2505 га нових лісових культур, природнє відновлення при плані 3405 проведено на 3542 га. За результатами технічного приймання лісових культур більше 90 відсотків культур 1-го класу якості виявили в ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «СЛАП «Локачіагроліс», ДП «Волинський ЛСНЦ».

“Перевіркою якості технічного приймання лісових культур встановлено, що у більшості лісогосподарських підприємств створення лісових культур проведено з хорошою якістю”, – наголосив Борис Бабеляс.

Водночас він звернув увагу на важливість проведення якісних і вчасних доглядів за культурами культиваторами та мотокущорізами. Також зупинився на питаннях виготовлення правовстановлюючих документів на землю та вивчення передового досвіду лісопідприємств Вінницького ОУЛМГ.

Більш детально про досвід останніх розповів головний спеціаліст відділу лісового господарства Володимир Неводнічик. Зокрема, учасники наради мали можливість переглянути фотопрезентацію досвіду створення та догляду за лісовими культурами вінницьких колег.

Про стан охорони і захисту лісу, зокрема й протипожежні заходи, охорону лісу від самовільних рубок доповів начальник сектору охорони і захисту лісу Руслан Войцеховський.

Також голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс розповів про нараду Товариства лісівників України, яка нещодавно відбулася у Боярці на базі «Укрцентркадриліс» за участі заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря та голови ТЛУ Юрія Марчука. Разом обговорили найактуальніші питання, визначили стратегію розвитку обласної організації ТЛУ, зокрема її подальшу розбудову, завдання та мету.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: