21:00, 22 Травня 2018

Волинська митниця спрямувала майже 47 мільйонів гривень на ремонт доріг

У І кварталі 2018 року Волинська митниця ДФС на ремонт доріг області спрямувала 46,9 млн грн.

Про це повідомляють на сторінці облдержадміністрації Волині у “Фейсбук”.

Сума могла би бути значно більша, але у зв’язку зі змінами, внесеними до постанови Кабінету Міністрів України, яка й регулює механізм фінансування так званого «митного експерименту», Волинь недотримала частину коштів. Детально розібратися в проблемі намагалися сьогодні, 22 травня 2018 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Як повідомила заступник начальника Волинської митниці ДФС в області Тетяна Кравець, за січень-квітень 2018 року Волинська митниця ДФС перерахувала до Державного бюджету податків і зборів в загальній сумі 2 млрд 980,6 млн грн. Це на 35 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема, у квітні для митниці доведений індикативний показник становив 775 млн. Його виконання – 100 %. До слова, середньоденний показник надходження утримується на рівні майже 40 млн грн.

Що ж стосується структури товарної номенклатури, то вона досить різноманітна: від легкових та вантажних автомобілів, сільськогосподарської техніки та технічних засобів спецпризначення до телефонних апаратів та мінеральних добрив тощо.

“На жаль, на сьогодні ми бачимо ситуацію, коли навіть якщо йде перевиконання по Волинській митниці, незважаючи на те, що збільшили суттєво фактичні надходження, перерахунку до бюджету області на ремонт доріг немає. Тому із загальної суми, яка могла би скласти сьогодні 75 мільйонів гривень, перераховано тільки 46. Тому що декілька місяців підряд вся митна система не виконувала показники надходження бюджетів. Тобто якщо хоч один напрямок в митній системі не виконується, тоді перерахування не йдуть взагалі”, – зазначила Тетяна Іванівна.

Відтак, керівник найвищої виконавчої гілки влади в області дав доручення підготували лист-звернутися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з даного приводу. Між іншим, голови інших облдержадміністрацій вже піднімали питання щодо завищення індикативних показників та розрахунку формули надходжень до місцевих бюджетів.

“Робота хороша, а нам нічого не потрапляє. Не вірю, що їх нам віддадуть. Однак, якщо запропонуємо зменшити суму відрахувань, наприклад до 30 чи 20 відсотків, але за умови, що це піде на ремонт місцевих доріг, де в нас найбільша біда, можливо, щось і вдасться”, – зазначив Олександр Ілліч.

Варто нагадати, що четвертий рік поспіль на Волині працює державний експеримент, за умовами якого 50 % суми перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів, що справляються під час митного оформлення товарів спрямовують до спеціальних фондів обласних бюджетів із метою фінансування реконструкції та поточного ремонту автомобільних доріг. Експеримент ініційований Кабінетом Міністрів України та затверджений постановою від 16 вересня 2015 р. № 726. У 2015 році експеримент запровадили у 4 областях країни – Волинській, Одеській, Львівській, Чернівецькій, а в 2016 році – ще й у місті Києві. З 2017-го «митний експеримент» поширили на всі області країни.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: