22:59, 04 Грудня 2022

Влада Ірану обіцяє переглянути закон про обов’язкове носіння хіджабу

Влада Ірану має намір внести зміни до чинного законодавства країни про обов’язкове носіння жінками хіджабу.

Про це повідомляє «The Guardian» із посиланням на заяву генерального прокурора Ірану Мохаммада Джафара Монтазері, передає «Укрінформ».

«Парламент і органи судової влади працюють над питанням змін до відповідного закону», – заявив Монтазері, не уточнивши, що може бути змінено в законі двома органами, які контролюються консерваторами-ісламістами.

За словами генпрокурора, робоча група із внесення змін до закону вже провела кілька зустрічей і принципове рішення з цього питання може бути ухвалене за два-три тижні.

У повідомленні також наводяться слова президента Ірану Ібрагіма Раїсі, який 3 грудня під час телевізійного виступу заявив, що республіканські та ісламські засади життя в Ірані закріплені конституційно, проте «деякі норми й вимоги конституції можуть трактуватися гнучкіше».

Обов’язкове носіння жінками хустки-хіджабу запровадили в Ірані з квітня 1983 року, через чотири роки після Ісламської революції, і досі залишається дуже чутливим питанням у країні, де консерватори наполягають, що це має бути обов’язковим, а реформісти хочуть залишити це на вибір громадян.

У липні цього року президент Раїсі, ультраконсерватор, закликав мобілізувати «всі державні інституції для виконання закону про хустки», а Союз ісламської народної партії Ірану, головна реформістська політсила країни, у вересні виступила з вимогою скасувати закон про обов’язкове носіння хіджабу.

Масштабні протести в Ірані, які тривають до сьогодні, спалахнули 16 вересня на північному заході країни під час похорону 22-річної курдської жінки Махси Аміні, яку напередодні затримала іранська поліція моралі через «неправильно» одягнутий хіджаб. Того ж дня її доставили до лікарні в стані коми, а через два дні вона померла від внутрішніх травм.

24 листопада Рада ООН з прав людини створила місію з розслідування фактів насильства проти протестувальників у Ірані.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: