16:50, 02 Січня 2019

Відбудеться передача автомобілів, придбаних для сімейних лікарів Волині

Завтра, 3 січня 2019 року, за участі голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбудеться передача автомобілів, закуплених лікарям загальної практики – сімейним лікарям.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Місце зустрічі – КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (м. Луцьк, вул. Словацького, 28). Початок – об 11:00.

Вважається, що старт медичній реформі в Україні дали у квітні 2017 року впровадженням системи реімбурсації. Й уже понад рік, як в державі успішно триває реалізація багатьох її напрямків, одним із яких є розвиток первинної ланки медицини. Зокрема, увесь 2018-й в Україні трудилися над реформування «первинки», яка змінила підходи до роботи та систему фінансування. Тож нині первинна медична допомога працює за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом», а медичні заклади, які підписали договір з Національною службою здоров’я, почали отримувати фінансування за новою моделлю.

Окрім цього, для покращення стану первинної ланки медицини у селах наприкінці 2017-го Президент Петро Порошенко ініціював Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», який сприяє забезпеченню максимальної доступності медичного обслуговування та сучасного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я у сільській місцевості.
Адже саме первинний рівень медицини має забезпечити надання більшості медичних послуг населенню. Відтак, одна з головних його функцій – це профілактика та запобігання захворюванням. Для реалізації закону про сільську медицину з держбюджету у 2017-2018 роках пішло 5 мільярдів гривень, які субвенціями спрямували у місцеві бюджети. Зокрема, Волинь отримала 151,5 млн грн у 2017-му, та 37,9 млн грн – у 2018-му.

Ці кошти спрямували на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання, в тому числі автомобілів типу А, Б для екстреної допомоги, службового автотранспорту для лікарів амбулаторій, транспорту, транспортної телекомунікаційної інфраструктури (в тому числі інтернет, комп’ютери, програмне забезпечення) і службового житла (будівництво, придбання) для медичних працівників, які працюють у сільській місцевості.

У краї, розуміючи важливість реалізації президентської ініціативи, з місцевих та обласного бюджетів 8 млн 257 тис. грн освоїли саме на закупівлю 23 автомобілів для сімейних лікарів. Ця сума – кошти співфінансування субпроекту «Вдосконалення допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинській області», яке передбачає виділення 10 % від вартості робіт та закупівель, здійснених за кошти позики Світового банку нашій державі.

До слова, під час однієї з бюджетних нарад голова облдержадміністрації Олександр Савченко доручив провести перевірку закупівлі автомобілів та прес-конференцію для роз’яснення процедури проведення міжнародних конкурсних торгів про закупівлю автотранспорту, що успішно здійснили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: