10:51, 29 Січня 2019

Вчені встановили, що аерозолі проти тарганів неефективні в житлових умовах

Вчені з Університету Північної Кароліни у США провели дослідження і з’ясували, що аерозолі, які використувують для виведення тарганів у житлових умовах практично неефективні. Стаття опублікована у журналі BMC Public Health, пише «N+1», – пише “Громадське”.

За даними дослідників, аерозолі не можуть знизити популяцію тарганів після обробки житлових приміщень, попри те, що показали ефективність в лабораторних умовах.

Група науковців під керівництвом Кобі Шала провела експерименти у 20 квартирах в одному з районів американськго міста Ролі, жителі якого скаржилися на велику кількість тарганів. Дослідники використали 4 різних аерозолі, які самостійно розпилюють речовину в закритому приміщенні – у США їх називають «bug bomb».

Крім того, у інших 10 квартирах вчені встановили гелеві приманки для тарганів – менш токсичний засіб, який приманює комаху і вбиває її після того, як вона його з’їдає.

«Результати використання різних засобів по боротьбі з тарганами показали, що аерозолі не надто ефективні: кількість спійманих тарганів істотно не змінилося через 2 і 4 тижні після використання порівняно з початковою кількістю», – йдеться у повідомленні.

Водночас в лабораторних умовах аерозолі були ефективні: в закритих умовах протягом доби гинули від 95 до 100 % тарганів.

Крім того, вчені помітили, що гелеві приманки дозволили зменшити кількість комах майже в 4 рази за місяць.

Автори роботи прийшли до висновку, що аерозолі не тільки неефективні в житлових приміщеннях, але і потенційно небезпечні для мешканців через підвищення рівня інсектицидів після їх використання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: