21:18, 13 Грудня 2021

В Україні запускають електронну чергу для перетину кордону

Кабінет Міністрів запроваджує пілотний проект «Електронна черга перетину кордону», який допоможе позбутися черг вантажівок під час перетину кордону України.

Про це повідомляють на веб-сайті Державної митної служби України.

Протягом тривалого часу на пунктах пропуску складається ситуація із затримками перетину кордону вантажним транспортом, у результаті чого утворюються великі черги.

Це створює незручності як для водіїв, так і для жителів прикордонних регіонів, становить небезпеку для навколишнього середовища та руху транспорту. З метою протидії цьому, урядом було затверджено проект “Електронна черга перетину кордону”.

Такий комплексний сервіс передбачатиме: забезпечення прогнозованого часу перетину кордону завдяки електронній системі управління чергою, облаштування зон очікування для усунення черги автотранспорту з автошляхів перед пунктами пропуску та формування системних джерел фінансування інфраструктури перетину кордону.

У такий спосіб планується досягти: скорочення часу простою вантажівок до кількох годин, комфортних умов очікування та онлайн консультування користувачів оператором сервісу про перетин кордону.

Проект реалізовуватиметься шляхом залучення міжнародної технічної допомоги без використання коштів державного бюджету.

Поки що пілотний проект поширюватиметься на вантажні автомобілі та вантажні перевезення. За підсумками проекту та законодавчого врегулювання сервіс можна буде розповсюдити на всю територію України та інші категорії транспортних засобів.

Очікується, що запровадження цього проекту покращить інвестиційний клімат України та, у перспективі, призведе до збільшення кількості робочих місць.

Концепцією проекту “Електронна черга перетину кордону” передбачили три місяці на розгортання сервісу. За результатами випробувального строку, до національного законодавства імплементують відповідні норми і система управління чергами розпочне функціонування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: