16:57, 16 Січня 2023

Україна цього тижня отримає перші три мільярди євро макрофінансової допомоги від ЄС

Україна цього тижня отримає перший транш у розмірі €3 мільярди у межах програми макрофінансової допомоги на €18 мільярдів.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у «Твіттері».

“Україна та ЄС щойно підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання €18 млрд макрофінансової допомоги. Цього тижня очікуємо отримати транш у розмірі €3 млрд”,– написав Шмигаль.

Шмигаль подякував президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та віце-президенту Єврокомісії Валдісу Домбровскісу, який також підтвердив інформацію про перерахування першого траншу Україні цього тижня.

«Маю за честь підписати Меморандум про взаєморозуміння з боку ЄС щодо надання Україні європейського фінансування у 2023 році до €18 мільярдів у вигляді позик. Перша виплата у розмірі €3 мільярди буде здійснена пізніше цього тижня. Це дозволить Україні закривати найнагальніші потреби, маючи стабільне надходження коштів упродовж року», – написав Домбровскіс у Твіттері.

У свою чергу голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас нагадав, що цей транш стане першою в 2023 році міжнародною фінансовою допомогою для України.

«Після виплати пізніше цього тижня це (перший транш у розмірі €3 млрд – ред.) стане першою міжнародною фінансовою допомогою для України у 2023 році. Угода про 18 мільярдів допомоги на цей рік забезпечить таку необхідну передбачуваність і полегшення для державного бюджету України», – написав Маасікас у «Твіттері».

Як відомо, Рада Європейського Союзу 10 грудня підтримала пропозицію Єврокомісії щодо виділення Україні у 2023 році додаткової фінансової підтримки. Нова програма макрофінансової допомоги для України становитиме €18 мільярдів. Очікується, що пільгові позикові кошти будуть надходити до державного бюджету впродовж 2023 року рівномірними частинами з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов.

Передбачається, що перший транш Україна отримає у січні 2023 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: