09:14, 25 Березня 2023

У Волинському обласному природничому ліцеї – дні науки

Із захопливою та пізнавальною подією юних дослідників привітав, а також відзначив кращих  голова обласної ради Григорій Недопад.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Експериментальні студії для ліцеїстів – членів наукового учнівського товариства «Паросток» організували у партнерстві з Волинською Малою академією наук у рамках Всеукраїнського проекту «Професійний розвиток молоді заради майбутнього». До проведення навчальних занять з хімії та біології також долучилися науковці Малої академії наук України, Луцького національного технічного університету та Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Вихованці ліцею експериментально-практичним шляхом визначали вміст антиоксидантів у харчових продуктах, окиснюваність води, досліджували складові рослинних клітин та будову бактеріальної і грибної клітин. Представниця МАНУ Олена Буткевич відзначила надзвичайно високий рівень підготовки вихованців обласного комунального закладу науковий ліцей, а також зауважила, що Волинь – у лідерах серед регіонів з розвитку, так би мовити, дитячої науки.

Обласна рада, як засновник, дуже пишається, що науковий ліцей – кращий серед подібних в країні, – запевнив Григорій Недопад.

«За випускників нашого наукового ліцею конкурують найпрестижніші українські виші, а понад 90 % ліцеїстів вступають на державну форму навчання. Спасибі педагогічному колективу за те, що невтомно плекаєте обдарованості, створюєте умови для всебічного розвитку особистості, відкриваєте дітям професійні можливості та майбутні перспективи», – висловив вдячність голова обласної ради. Він також вручив відзнаки переможцям міжнародних, всеукраїнських та загальнообласних наукових конкурсів і олімпіад, а ліцею подарував широкоформатний смарт-телевізор.

Ректори волинських університетів Ірина Вахович та Анатолій Цьось говорили про стратегічне значення природничо-технічного напрямку в науці зокрема та важливість креативної, всесторонньо розвиненої, прогресивної особистості для майбутнього держави. Обоє також запевнили, що будуть щасливими у недалекому майбутньому мати ліцеїстів за своїх студентів.

Багато хороших слів про педагогічний та учнівський колектив обласного наукового ліцею виголосила  очільниця волинського осередку Малої академії наук Тетяна Михалюк.

«Лише за останніх п’ять років 137 учнів ліцею здобули перемогу на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. 12 ліцеїстів, один із них двічі, стали стипендіатами Президента, а одна учениця здобула стипендію Кабінету міністрів України. У 2022 році вихованцям ліцею дісталися бронзова нагорода на всесвітньому фіналі олімпіади геніїв, золото – на Міжнародному інноваційному шоу «INOVA», ще дві бронзи – у міжнародних змаганнях винаходів та інновацій у Канаді та Польщі», – перелічила далеко не всі досягнення ліцеїстів керівниця Волинської МАН.

Адміністрація ліцею спільно з партнерами домовилися, що на продовження Днів науки в освітньому закладі організують і Літню наукову школу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: