11:37, 03 листопада 2021

У Волинській ОДА перерахували протипоказання до вакцинації від COVID-19

Вакцинація від COVID-19 може бути протипоказана тимчасово або повністю лише у виключних випадках. В яких саме – поінформувала заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук 2 листопада під час брифінгу в ОДА.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Отож, Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19.

Як розповіла заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук, абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є важка алергічна реакція (анафілактичний шок) на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку, – роз’яснює Людмила Тимощук, – МОЗ рекомендує пацієнтові щепитися від COVID-19 іншою вакциною.

До уваги волинян, наводять перелік тимчасових протипоказань, до яких належать такі випадки:

Гострі захворювання з температурою вище 38°C. Вакцинацію можна відкласти на термін до 2 тижнів від початку захворювання.

Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення терапії.

Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинацію від COVID-19 можна провести через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб, за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити безвідносно до часу отримання антиковідної вакцини.

Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). Вакцинація має бути відкладена до завершення оцінки проби/IGRA.

COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію можуть відтермінувати на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або здійснити раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19.

«Разом з тим, окремі супутні захворювання не є протипоказанням до вакцинації. В таких випадках, здійснення щеплення потребує додаткових обстежень та вибору вакцини після ґрунтовної консультації лікаря», – пояснює Людмила Тимощук.

До особливих станів та вакцинації з пересторогою належать:

Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною. При її здійсненні слід дотримуватися відповідних рекомендацій НТГЕІ

Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату. Більше рекомендацій у підпункті 5.6 пункту 5 Наказу МОЗ України від 11.10.2019 № 2070.

Особи з імунодефіцитом. Наявних нині даних недостатньо для оцінки ефективності та ризиків вакцини для осіб із важкими імунодефіцитними станами. Враховуючи, що вакцина не є «живою», а особи з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.

«Вагітність та грудне вигодовування не є протипоказаннями до вакцинації, – підкреслює Людмила Тимощук. – Однак, вагітним протипоказано до щеплення CoronaVac від Sinovac Biotech. Якщо у вас є питання щодо вибору вакцини, зверніться до свого сімейного лікаря».

Як наголосила заступниця голови облдержадміністрації – протипоказання до вакцинації може встановлювати лише сімейний або лікуючий лікар. За потреби, лікар направляє пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно ухвалює рішення про вакцинацію чи відтермінування її до певного часу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: