13:05, 01 Березня 2023

У Володимирі здійснюють моніторинг стану якості повітря

Володимирська міська територіальна громада у межах програми EGAP отримала станцію для здійснення громадського моніторингу якості повітря. Пристрій, який цілодобово надаватиме показники, що доступні онлайн, уже встановили на будівлі центру надання адміністративних послуг Володимира.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Не секрет, що велика частина проблем зі здоров’ям виникає через забруднення повітря пилом або небезпечними речовинами. Особливо це стосується людей, які мають схильність до алергій та захворювань органів дихання. Тому спільно з програмою EGAP впроваджують на території громади проект з облаштування станцій якості моніторингу повітря.

Чим такі станції можуть бути корисними для громади?

Оперативно та зручно інформуватимуть жителів  громади щодо перевищення рівня забруднення повітря.

Забезпечать доступ до даних щодо вмісту пилу в повітрі, температури, відносної вологості, атмосферного тиску та інших показників, що є актуальним як для жителів громади, так і науковців.

Прогнозуватимуть можливі періоди підвищення рівня загрози для здоров’я населення для завчасного реагування на них.

Завдяки зібраним та проаналізованим показникам з’явиться можливість ухвалювати необхідні законопроекти у сферах екології та господарства.

Дані про вміст пилу в атмосфері, температуру та вологість повітря, атмосферний тиск та інші актуальні показники доступні за посиланням, а також у чат-боті в телеграмі @ecocity_smog_alarm_bot.

До прикладу, станом на 10:30 1 березня якість повітря у Володимирі задовільна, рівень пилу становить 11.8 мкг/м³, а радіаційний фон – 10.82 мкР/год.

Програма EGAP впроваджує Фонд Східна Європа в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки Швейцарії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: