11:38, 08 Грудня 2022

У США узгодили виділення Україні 800 мільйонів доларів

Американські законодавці погодилися надати Україні не менше 800 млн дол. додаткової допомоги в галузі безпеки наступного року, згідно із законопроєктом про оборонну політику на суму 858 млрд дол., оприлюдненому у вівторок.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на «Reuters».

Закон про дозвіл на національну оборону на 2023 фінансовий рік (NDAA) санкціонує додаткові витрати на Ініціативу сприяння безпеці України, що на 500 млн дол. більше, ніж запит президента США Джо Байдена раніше цього року, пише агентство.

Зазначається, що законопроект включає 2,7 млрд дол. на збільшення потужностей із виробництва боєприпасів за тимчасового зняття деяких обмежень на контракти на постачання боєприпасів для підтримки України.

Законопроект дозволяє виділення додаткових коштів на розробку гіперзвукової зброї, закриття складу палива Red Hill на Гаваях та купівлю наявних систем озброєння, включаючи винищувачі F-35 корпорації Lockheed Martin та кораблі виробництва General Dynamics.

Законопроект також зміцнює Тихоокеанську ініціативу стримування з новими інвестиціями у в сумі 11,5 млрд дол. Він санкціонує ухвалення Закону про підвищення стійкості Тайваню від 2022 року, законодавства, спрямованого на розширення співробітництва в галузі безпеки з Тайванем із видатками до 10 млрд дол. протягом п’яти років.

Компромісна версія NDAA є результатом багатомісячних переговорів між республіканцями та демократами у Сенаті та Палаті представників. Загальний законопроект передбачає витрати на оборону на 45 млрд дол. більші, ніж запросив Байден.

Очікується, що цього місяця NDAA на 2023 фінансовий рік буде ухвалено Сенатом і Палатою представників США, після чого його буде відправлено до Білого дому для підписання президентом Байденом як закону. Водночас наголошується, що законопроект не є остаточним документом щодо витрат. Такі законопроекти, як NDAA, лише передбачають програми. Конгрес США повинен ухвалити законопроекти про асигнування, щоб дати уряду законні повноваження витрачати федеральні гроші. Лідери Конгресу США ще не погодили законопроект про асигнування на наступний рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: