20:03, 15 Січня 2022

У селі поблизу Луцька відбувся районний фестиваль різдвяних вертепів

Колядки – одна із найстаріших українських традицій. По всій країні проводять фестивалі, конкурси колядок та щедрівок. Долучився до цього процесу і Луцький  район.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької РДА.

Так, 14 січня у селі Липини Підгайцівської громади, відбувся Районний фестиваль різдвяних вертепів «А що другий празник – святого Василя!». На святкове дійство зібралися творчі колективи з 10 територіальних громад Луцького району та чимало глядачів.

Творчі колективи з різних куточків району у національних костюмах та яскравими і барвистими українськими хустками створили атмосферу і колорит справжнього українського свята.

Здавна вважалося, що чим багатший та щедріший стіл на Різдво, тим заможніше житиме родина у прийдешньому році. Слідуючи цій традиції, територіальні громади в холі Липинського будинку культури накривали святкові столи, що ломилися від всякої всячини. Була тут і кутя, і вареники, і пиріжки, і пампушки, і сало, і домашні ковбаси… Кожна громада готувала з любов’ю та бажанням вразити гостей. Та викликали щире захоплення представлені громадами майстерно вишиті ікони, рушники та скатерки, домоткані килими та традиційні дідухи.

Керівництво Луцької райдержадміністрації на чолі з Володимиром Кецом завітали на свято разом з керівниками Підгайцівської сільської ради та представниками територіальних громад Луцького району.

Зі словами вітань звернулись до гостей і учасників фестивалю господарі свята голова Луцької райдержадміністрації Володимир Кец та Підгайцівський сільський голова Юрій Семенюк. Вони привітали всіх учасників з різдвяними святами та побажали родинного тепла, миру і злагоди, добробуту та Господньої ласки.

Під час своїх виступів творчі колективи виконували колядки, щедрівки, різдвяні піснеспіви, представляли елементи вертепного дійства  під час якого роз’яснювали суть свята Різдва. Представлені учасниками фестивалю вокальні твори відзначались високим рівнем виконавської майстерності та якістю виконання мистецьких творів. Усім учасникам фестивалю вручили Подяки Луцької райдержадміністрації.

Фестивальному дійству не зашкодили навіть погодні умови, які не зіпсували всім присутнім святкового настрою.

Завершив новорічно-святкову програму Заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Колос» Підгайцівської громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: