08:57, 26 Травня 2019

У МЗС заявили, що українські моряки мають бути звільнені протягом найближчих днів

У випадку невиконання Росією рішення Трибуналу ООН з морського права на неї можуть чекати нові санкції.

Як повідомляє “Європейська правда” про це журналістам заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

“Є санкції, є міжнародна спільнота, яка може спрямовувати тиск на країни, які не виконують рішення трибуналів”, — заявила вона, відповідаючи на питання, що буде у випадку, якщо РФ не звільнить моряків.

При цьому вона наголосила, що вимога термінового звільнення означає, що моряки мають бути передані в Україну “протягом кількох найближчих днів”.

За словами Зеркаль, наступним кроком має бути створення нового арбітражу, який розглядатиме справу по-суті. Цей арбітраж буде тривати роками і саме тому біло прийняте рішення по тимчасовим заходам.

При цьому Олена Зеркаль наполягає, що деклароване РФ проведення судового розгляду, в якому задіяні українські військові, не може бути приводом для затримки із виконання рішення Трибуналу. “Трибунал не вказує РФ, яким саме чином має бути виконане його рішення, залишаючи це за російською стороною”, — пояснила вона.

“Рішення (Трибуналу) більш ніж чітке. Ми опасалися, що воно буде містити неконкретні норми, які дозволять РФ маніпулювати, однак рішення дуже чітке”, — резюмувала вона.

Нагадаємо, Постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, задовольнив ключову вимогу України у справі про тимчасові заходи, які має здійснити Росія. Серед іншого, суд зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернення в Україну.

“Трибунал вважає за необхідне вимагати від Росії звільнити три затримані українські кораблі Нікополь, Бердянськ та Яні Капу, 24 затриманих моряків, та дозволити їм повернення в Україну”, — заявив голова трибуналу.

МЗС РФ натомість вже виступив із заявою, стверджуючи, що трибунал ООН не мав права вирішувати долю полонених моряків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: