18:52, 05 Грудня 2018

У луцькому виші говорили про особливих людей, їх права та інклюзивну освіту. ФОТО

У Луцькому національному технічному університеті відбувся тематичний захід «Ми різні – ми рівні», приурочений Міжнародному дню прав людей з інвалідністю, який щороку відзначають 3 листопада. Дійство організували кафедра гуманітарних наук та права і бібліотека Луцького НТУ в рамках акції «16 днів проти насильства».

Про це повідомили у виші.

Дізнатися більше про проблеми людей з інвалідністю та шляхи їх вирішення прибули студенти-першокурсники спеціальностей «Соціальне забезпечення» та «Право». Також на заході був присутній проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Талах.

Зокрема, Міжнародний день прав людей з обмеженими фізичними можливостями проголосили у 1992 році на 47-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка закликала держави проводити подальшу інтеграцію в життя суспільства таких осіб. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до їх проблем, захисту гідності та прав. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Так, завідувач кафедри гуманітарних наук та права Луцького НТУ Оксана Жук пояснила, чому важливо говорити про проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями.

«Ми з вами і фізично, і морально можемо відстоювати свої права різними способами, відповідно маломобільні групи, в силу свого здоров’я, не мають можливості це робити. А проблем багато, та чи ми знаємо про них? Ця тема особливо актуальна для студентів наших спеціальностей. І фахівці соцзабезпечення, і юристи найчастіше зустрічатимуть на своєму шляху людей з особливими потребами, більше того – ви покликані їм допомагати. Це професія тієї категорії людей, які мають бути небайдужими, толерантними, повинні розумітися на спектрові соціальної допомоги, супроводу, патронажу, захисту, починаючи з консультації, реабілітації, адаптації. Сьогодні для людей з інвалідністю навіть досягненням є те, що вони виграли суд з аптекою, яка не дотрималася умов архітектурних норм, не збудувавши пандус», – зауважила вона.

Оксана Миколаївна розповіла, що у 2016 році в Україні офіційно зареєстрували понад 2 мільйона 600 тисяч осіб з інвалідністю. «

Сьогодні таких людей стає все більше у нашій країні. Чому? У нас тривають воєнні дії на Сході, і ви знаєте скільки хлопців залишаються інвалідами, і найскладніше для них – психологічна адаптація. Я вже не говорю про халатне ставлення до питань з охорони праці, лікарські помилки та травми при народженні тощо», – додає завідувач кафедри.

Окрім того, присутні на заході обговорили питання термінології цієї категорії осіб. Тож, слово «інвалід» треба замінити на «людина з інвалідністю», таким чином акцентуючи увагу на особистість, а не її особливості. Формулювання «людина з обмеженими фізичними можливостями» є коректним, однак його радять уникати, адже найчастіше фізичні можливості обмежені не інвалідністю, а відсутністю відповідних умов.

Потому студентка Лілія Глущенко підняла актуальну тему про толерантність суспільства до людей з особливими потребами, а Максим Павлович розповів про інклюзивну освіту. Також презентувала доповідь про «Реалізацію прав людей з особливими потребами» Юлія Петровська.

Насамкінець аудиторії презентували фільм «Невидимі» (джерело: Громадське.TV).

Завершили зустріч відеосюжетом з виступом Наталії Могилевської, який вона презентувала на шоу «Танці з зірками», звертаючись до оточуючих за допомогою жестів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: