11:38, 01 Вересня 2022

У Луцьку організували круглий стіл щодо вирішення проблем приймання стічних вод на очисні споруди

Його проведення зініціювало КП “Луцькводоканал” у зв’язку з проблемою критичного стану стічних вод та пов’язаного з цим смороду в місті, на який нарікають лучани. Крім фахівців “Луцькводоканалу”, до розмови у конференц-залі Луцького ЦНАПу долучилися представники державної екологічної інспекції у Волинській області, відділу екології Луцької міської ради, бізнесмени та виробники систем моніторингу стічних вод.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк подякувала присутнім за участь у обговоренні і наголосила, що в місті вперше за багато років проводиться реконструкція очисних споруд.

“На реалізацію цього проекту спрямовано значні кошти, – підкреслила заступник міського голови. – Неймовірно велика зношеність очисних споруд призвела до того, що потрібно виконати величезний обсяг робіт і затратити на це суттєвий фінансовий ресурс. Але скільки би “Луцькводоканал” чи міська рада не вкладали грошей в очисні споруди, якщо не буде зворотної реакції від мешканців міста, суб’єктів господарювання, які є користувачами мереж водовідведення, ми самостійно з цим не впораємося”.

Директор КП “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк акцентував увагу учасників круглого столу на тому, що основне завдання комунального підприємства – забезпечення водою насамперед жителів міста, а бізнес повинен подавати на очисні споруди максимально чисту воду. “Реконструкція очисних споруд, яка зараз здійснюється, – украй важливий для нашого міста проєкт, – зазначив Віктор Гуменюк. – Вона відбувається в двох параметрах: вода, яка заходить на очисні споруди, і вода, яка має бути скинута в річку Стир. Якщо параметри стічної води, яка заходить на очисні споруди, будуть перевищувати будь-які регламенти, жодна технологія не забезпечить її очистку, хоч би які очисні споруди ми не будували і скільки би грошей у них не вкладали. Тому треба говорити про те, щоб максимально покращити якість вхідної води на очисні споруди” .

Тим часом за даними лабораторії КП “Луцькводоканал”, концентрації шкідливих речовин у стоках іноді наближаються до критичних. Йдеться насамперед про наслідки діяльності закладів громадського харчування, виробників напоїв, автомийки. За таких умов проводити очистку води неможливо. Поліпшити ситуацію може запровадження системи моніторингу і контролю за якістю води, яка дасть змогу реально оцінити стан стоків і зробити кроки для усунення перевищення шкідливих концентрацій. Один із її варіантів і презентували учасникам круглого столу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: