09:42, 16 листопада 2022

У Луцьку організували фестиваль «Професії, що зникають»

У рамках проекту «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини» Програми Транскордонного співробітництва у Палаці культури міста Луцька відбувся фестиваль «Професії, що зникають».

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Учасники фестивалю: зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» (керівник Олена Козачук), народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка» (керівник Олег Козачук), народний аматорський оркестр народних інструментів «Волинянка» (керівник Віталій Охманюк), народний аматорський ансамбль народної музики «Волиняночка» (керівник Андрій Рихлюк), народний аматорський фольклорний гурт «Чачка» (керівник Галина Орищук).

Майстри народних промислів Волині представили  гончарство, лозоплетіння, вишивання, витинанки, соломкарство та пасічництво.

Під час відкриття фестивалю директор департаменту культури міської ради Тетяна Гнатів свою промову розпочала з привітання польських колег і партнерів з Днем незалежності їхньої держави, оскільки захід відбувався саме в цей день, та подякувала усім причетним до реалізації проекту. Вона акцентувала на важливості та актуальності фестивальної тематики, бо збереження національної ідентичності та культурної спадщини є особливим надзавданням в умовах війни. Побажала учасникам фестивалю та присутнім у залі якнайшвидшого переможного миру і висловила впевненість у подальшій реалізації не менш цікавих міжнародних мистецьких проектів.

Довідка:

Проект «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини» в межах Програми транскордонного співробітництва реалізується в партнерстві Польщі та України. Головним бенефіціаром та ініціатором проекту є Районний центр курпівської культури ім. О. Владислава Скерковського в Мишинці (Польща). Українську сторону проекту представляє комунальний заклад «Палац культури міста Луцька».

Головна мета проекту – збереження, розвиток та популяризація культури, традицій, ремесел і фольклорно-етнографічної творчості, як невід’ємних частин побуту і духовної культури народів Польщі та України.

У рамках проекту записали CD-диск із піснями та мелодіями Волині та Курпівсього регіону Польщі. Розпочали підготовку видання про традиційну волинську та курпівську культуру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: