13:09, 16 Січня 2022

У Луцькій громаді стартував святковий фестиваль «Різдво у Луцькій родині»

15 січня, в рамках фестивалю “Різдво у Луцькій родині”, мандрівна коляда завітала завітали до сіл Сирники, Милуші та селища Рокині. Різдвяні віншування розпочалися у Сирниках, де з нагоди святкового дійства також урочисто відкрили мистецьку 3d сцену “Art Planet”. На захід завітали заступник міського голови Ірина Чебелюк, директор департаменту культури Тетяна Гнатів, депутати міської ради Ігор Курілін та Алла Жупанюк.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

“Маємо чудову нагоду представити новий об’єкт, що слугуватиме у проведенні заходів не тільки для села Сирники, а й для інших навколишніх сіл територіальної громади. Вітаємо вас із цією чудовою подією!

Для всіх колективів – це новий майданчик, що дозволяє показати своє мистецтво, свої таланти. Впевнена, що ми ще неодноразово побачимося на цій сцені, організуємо тут і танці, і співи — аби тільки дав Бог здоров’я. Чого вам і бажаю!” – привітала присутніх Ірина Чебелюк та передала найщиріші привітання від міського голови Ігоря Поліщука.

До вітального слова також долучилися депутати міської ради та місцеві діячі культури, що зініціювали встановлення нової сцени. Вони розповіли, що робота над мистецькою 3d сценою “Art Planet” розпочалася з гранту Британської ради в Україні в рамках програми “Активні громадяни” в сумі 35 тисяч гривень. Загальна вартість проекту тоді склала однак понад 100 тисяч гривень, тож до співфінансування долучилася також Луцька міська рада та депутати Ігор Курілін, Алла Жупанюк зі свого депутатського фонду. Окрім того, в реалізації проекту допомагали також місцеві меценати та волонтери.

Святкове дійство супроводжувалось традиційними колядками у виконанні мистецьких колективів Луцької міської територіальної громади.

Фестиваль продовжився на території музею історії сільського господарства Волині, у Рокинях. Тут на гостей чекали колядки та щедрівки у виконанні 11-ти кращих творчих колективів громади, катання на кінних санчатах, частування стравами народної кухні, гарячий глінтвейн, запалення ватри та інші етнозабави.

До вітального слова тут долучилися заступник міського голови Ірина Чебелюк, а також депутат міської ради Катерина Шкльода. Вони привітали присутніх із різдвяно-новорічними святами та побажали щастя, здоров’я, миру та достатку у новому 2022 році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: