13:33, 25 Жовтня 2022

У Ковельському МТМО успішно провели трансплантацію серця

Поки російські окупанти обстрілюють українські міста, ковельські лікарі продовжують рятувати життя. Після довготривалої перерви у Ковельському МТМО успішно провели трансплантацію серця.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

Забір органу для пересадки проводили під час повітряної тривоги увечері 21 жовтня. Операція з трансплантації проходила в екстремальних умовах. Адже на ранок 22 жовтня, коли розпочалися ракетні удари по місту, весь медичний персонал ще перебував в операційній. Час ішемії донорського серця – 180 хвилин. Відтермінування операції було неможливим. Від злагодженості дій, професіоналізму, рівноваги та впевненості усієї команди залежало життя людини. Волинські лікарі змогли успішно завершити операцію.

«Нове» серце відтепер б’ється у грудях 61-річного чоловіка, якому 5 років тому діагностували ішемічну кардіоміопатію. Два останніх роки він перебував в листі очікування на трансплантацію у Ковельському МТМО.

До лікарні чоловік потрапив напередодні у вкрай важкому стані – статус UNOS 1A. Його підключили до системи V-A ЕКМО, завдяки якій стан вдалося стабілізувати, одночасно забезпечивши кровообіг та оксигенацію.

Після проведеної трансплантації пацієнт перебуває під наглядом лікарів у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії. Він при свідомості, дихає самостійно.

Посмертним донором став 50-річний волинянин, який напередодні потрапив у ДТП. Лікарі констатували смерть мозку пацієнта та повідомили про це родину чоловіка. Аби врятувати життя іншій людині, рідні прийняли непросте та правильне рішення: дали згоду на пересадку серця. Ми висловлюємо щирі співчуття близьким померлого. Світла пам’ять донору, життя якого обірвалося передчасно.

«А тепер про найголовніше – знайомимо з командою лікарів-професіоналів Ковельського МТМО, які виконали ортотопічну трансплантацію серця: Ph.D. Володимир Танський – кардіохірург, трансплантолог, Дмитро Парахневич – судинний хірург, Тарас Окунь – лікар-хірург кардіохірургічного центру, Сергій Прудкой – лікар-анестезіолог, Олег Кубай – лікар-анестезіолог, Анатолій Бондарчук – лікар-анестезіолог, перфузіолог. Пишаємося досягненнями наших спеціалістів!

Життя продовжується! Медичний фронт працює на Перемогу! Бажаємо усім здоров’я та миру!», – зазначає генеральний директор Ковельського МТМО Валентин Вітер.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: