16:57, 28 Січня 2022

У Ковелі вшанували пам’ять Героїв Крут

29 січня мине 104 роки з часу історичного бою під Крутами. Тоді, відразу після проголошення незалежної Української Народної Республіки, декілька сотень українських студентів та гімназистів призупинили наступ кількатисячних більшовицьких загонів Муравйова. Більшість цих юнаків полягли в тому нерівному протистоянні, прикриваючи шлях на Київ. Таким чином вони утримали столицю на час, необхідний для укладання Берестейського миру, який фактично означав міжнародне визнання української незалежності.

Про це йдеться на сайті Ковельської міськради.

Учора, 27 січня, в центральній бібліотеці відбувся тематичний захід «Крути-бій за майбутнє». У ньому взяли участь секретар міської ради Оксана Багнова, освітяни, студентська й учнівська молодь, громадськість міста.

Досить зворушливо ведучі, студенти фахового медичного коледжу Олександра Дячук та Анастасія Горун переповідали  історичні події, використовуючи кадри кінохроніки та фотоматеріали.

Не менш щемливими були виступи вихованців зразкового художнього колективу драматичного гуртка “Дивослово” Палацу учнівської молоді ім. І. Франка.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять молодих юнаків, які віддали життя за Україну понад 100 років тому, і тих, хто поліг за її незалежність й територіальну цілісність у наші дні.

На завершення від учасників заходу  вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні поклали квіти до підніжжя пам’ятника “Борцям за волю України”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: