08:14, 02 Квітня 2024

У Канаді проходять акції протесту проти податку на викиди шкідливих газів

У Канаді щонайменше у 15 місцях проходять масові акції протесту, учасники яких блокують траси з вимогами скасувати податок на шкідливі викиди.

Про це повідомляє “CBC News”, передає “Укрінформ”.

“До національного протесту проти податку на викиди вуглецю долучилося багато людей й автомобілів у щонайменше 15 локаціях по всій Канаді, в тому числі на парламентському пагорбі й на трасах між провінціями”, — йдеться у повідомленні

Зазначається, що сотні легкових і вантажних автомобілів, тракторів виїхали на дороги із плакатами “Обрубіть податки!” і канадськими прапорами. За більшістю демонстрацій спостерігають правоохоронці.

Податок на викиди шкідливого вуглецю діє у Канаді кілька років, а з першого квітня його планово підвищили на 20 %. Після кожного підвищення податку додається кілька центів до вартості літра пального, що опосередковано впливає на здорожчання інших продуктів через збільшення витрат на доставку.

Хоча федеральний уряд стверджує, що запроваджені податкові знижки для більшості канадців повертають більше грошей, ніж стягується, цей збір критикують.

За даними ООН нині у світі темпи зменшення викиду вуглецю в атмосферу вкрай недостатні — до 20230 року вони впадуть лише на 2 % замість очікуваних 43 %.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: