13:22, 26 Січня 2018

У Чехії стартує другий тур президентських виборів

Сьогодні, 26 січня, о 14:00 за місцевим часом (15:00 за київським) в Чехії розпочнеться другий тур голосування на виборах президента країни.

Закриються виборчі дільниці в суботу о 14:00, – повідомляє “Укрінформ“.

За крісло президента борються нинішній глава держави, 73-річний Мілош Земан, і колишній президент Академії Наук Чехії, 68-річний Іржі Драгош. За Земана в першому турі проголосували 38,56 %, за Драгоша – 26,6 %.

При цьому шанси обох кандидатів оцінюються, як рівні. “Думаю, результат буде дуже близький”, – зазначив у коментарі експерт Німецького товариства зовнішньої політики Мілан Ніч. Він нагадує, що троє з 6 учасників першого туру закликали своїх виборців голосувати за Драгоша, однак застерігає від того, щоб автоматично зараховувати голоси цього кандидата. Багато виборців визначаться буквально в останній момент. Результат багато в чому залежатиме від явки виборців: за Земана проголосують переважно сільські мешканці, а також електорат екстремістських партій, за Драгоша – інтелігенція, населення великих міст. В цілому у виборах можуть взяти участь понад 8 мільйонів громадян республіки.

Президента республіки обирають строком на 5 років.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: