17:04, 09 Січня 2021

«Twitter» назавжди забанив Трампа, його кампанію та видалив твіти уряду США

Соціальна мережа “Twitter” видалила аккаунт 45-го президента США Дональда Трампа @realDonaldTrump за підбурювання до насильства.

Про це йдеться у офіційній заяві соцмережі стосовно цього, — інформує “Європейська правда”.  

Цього передувала коротке 12-годинне припинення доступу Трампа до його аккаунту на фоні штурму Капітолію прибічниками Трампа. Після відновлення доступу президент, на думку адміністрації “Twitter”, знову порушив правила мережі.

“Після детального аналізу останніх твітів і контексту, який їх супроводжував – особливо того, як їх сприймали у мережі  “Twitter” та поза нею – ми на постійній основі припинили роботу облікового запису через ризик подальшого підбурювання до насильства”, — йдеться у заяві.

Формальною підставою для блокування стали два твіти Трампа, які, втім, не містили жодних прямих закликів. Один твіт був позбавлений конкретики і звертався до виборців Трампа, запевняючи, що їхній голос є достатньо сильним, що з ними “не будуть поводитися негідно”. Другим твітом Трамп повідомив про те, що він не піде на інавгурацію обраного президента  (хоча традиційний порядок передбачав його присутність). У “Twitter” вирішили що, зважаючи на поширення закликів зірвати інавгурацію, у тому числі зі зброєю, це може бути прочитане як сигнал до насильства, адже церемонія стане “безпечною мішенню” за відсутності Трампа.

Після блокування свого особистого облікового запису Трамп розкритикував дії “Twitter” на офіційному аккаунті @POTUS, що має статус урядового аккаунту. Ці твіти були швидко видалені адміністрацією. Трамп спробував запостити ті самі дописи на аккаунті своєї кампанії @TeamTrump, після чого мережа заблокувала на постійній основі цей обліковий запис.

Примітно, що твіти соратників Трампа із критикою дій “Твіттера” – наприклад його сина, Дональда Трампа молодшого – соцмережа не видаляє.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: