18:40, 20 Березня 2018

Трудова міграція за кордон: наміри і компроміси

У сучасному глобалізованому світі пошук роботи уже не обмежується виключно місцем проживання. У відкритому інформаційному просторі можна переглядати вакансії в інших містах, і навіть країнах. Питання лише у бажанні й мотивації щось робити для того, аби отримати роботу. Згідно з результатами опитування “HeadHunter Україна”, у 92 % респондентів таке бажання є. Найбільше працювати хочуть у Німеччині, США, Канаді, Польщі та Чехії.

Незважаючи на присутнє у більшості опитаних бажання попрацювати в іншій країні, практично кожен шостий не вжив жодних дій для виїзду за кордон. Більш активні охочі виїхати в основному вчать мову, готують документи для виїзду і моніторять пропозиції роботи.

Мета трудової міграції відрізняються. 37 % зазначили, що насамперед хочуть заробити грошей, працюючи у іншій країні. Ще третина розраховують згодом там залишитися. Майже кожен п’ятий охочий розглядає роботу за кордоном як цікавий життєвий досвід. Серед інших фігурували: можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для своїх дітей.

Багато хто готовий іти на компроміси щодо працевлаштування за кордоном. Так, 65 % зазначили, що готові працювати не за фахом. Додатково навчатися заради роботи за кордоном готові більше ніж половина опитаних (55 %). Більше третини респондентів повідомили, що готові працювати й на нижчій посаді, аби в іншій країні. Серед інших варіантів компромісів респонденти зазначали, що можуть працювати по 12 годин на день, отримувати меншу зарплату, відкласти плани зі створення сім’ї, жити у менш хороших умовах (гуртожитках, маленьких квартирах, знімати з кимось тощо).

Таким чином, робота за кордоном — вельми бажана для тих, хто взяв участь в опитуванні. Люди хочуть попрацювати в іншій країні, перш за все, заради можливості заробити і/або шансу там залишитися. Заради цього деякі готові йти на компроміси, докладати додаткових зусиль.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: