19:10, 02 Травня 2020

Штрафи та пусті вулиці – модель із Луцька розповіла про карантин в Іспанії

Пусті вулиці, прогулянки лише до магазину та аптеки, високі штрафи за порушення карантину та роботу розповіла для інтернет-видання «Волинь Online» лучанка із модельного агентства «MZM» Настя Рускевич.

Дівчина зараз працює у Барселоні, столиці автономної області Каталонія. У Каталонії, регіоні з населенням у понад 7,5 мільйона, за станом на 2 травня нараховують 50 877 підтверджених випадків коронавірусу (з них 5137 летальних, 19 913 осіб одужали).

Скільки часу вже триває карантин в Іспанії.

Карантин розпочався в Іспанії 14 березня. Про це оголосили 12-13 березня. Після оголошення карантину всі люди пішли скупляти їжу у супермаркети.

Які обмеження?

Можна виходити на вулицю тільки щоб купити продукти, сходити в аптеку чи вигуляти собаку. На вулицях порожньо, мітингів тут не було. Ввечері люди виходять на балкони, включають різні пісні та аплодують.

Що говорять лікарі? Наприклад, у Німеччині радять прогулянки.

Радять сидіти вдома. Іспанці поставились до цього дуже відповідально, і на вулицях і, правда, нікого не було. А ще влада встановила штрафи до 10 000€ на прогулянки на вулиці. Дійсно, поліції на вулицях дуже багато –  вдень та вночі. Я сама бачила через вікно як поліція підходила або зупиняла людей з запитанням, куди вони йдуть або їдуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЧАНКА ПРО КОРОНАВІРУС У НІМЕЧЧИНІ: «ПОРОЖНІ ЛІКАРНІ, ПРОГУЛЯНКИ ТА БЕЗ ПРИМУСОВОГО НОСІННЯ МАСОК»

Більшість лікарів говорить про неефективність масок і шкідливість рукавичок. Як багато людей там носить ці маски і рукавички?

В Іспанії напевно 85 % людей носить рукавички та маски, а на вході в супермаркет обов’язково є антисептик та рукавички.

Кому можна працювати. І чи працюєте Ви?

Працювати можна було тільки поліції, звісно, медпрацівникам, людям, які розвозять їжу, а всі інші люди працювали на дому. Зараз потихеньку вже можна працювати деяким компаніям, але треба перед цим отримати дозвіл. Іноді я працюю, у мене є спеціальний дозвіл для цього. У роботі нічого не змінилося, працюю тільки із однією фірмою, бо більше ніхто не працює.

Чи є громадський транспорт?

Так, працюють метро і автобуси, але автобуси їздять пусті.

Коли буде послаблення карантину і яке?

В Іспанії з 26 квітня дозволили виходити гуляти дітям, з 4 травня почнеться послаблення карантину, яке буде тривати в чотири етапи, і кожен етап буде тривати мінімум два тижні, але Іспанія планує повернутися до нормального життя з кінця червня. Можливо, будуть закриті кордони до 2021 року.

Чи є у Вас особисті знайомі, хто хворів чи хворіє?

Ніхто зі знайомих не хворіє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МАРИНА ЗАНЮК – ПРО ТИЖНІ МОДИ В ПАРИЖІ, РОБОТУ МОДЕЛЕЙ ЗА КОРДОНОМ ТА ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Інтернет-видання «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: