15:49, 25 листопада 2019

Марина Занюк – про тижні моди в Парижі, роботу моделей за кордоном та правильне харчування

«Paris Fashion Week», особливості роботи моделей за кордоном, правила здорового харчування, стереотипи щодо зовнішності та необхідність вивчення англійської: про усе це розповіла інтернет-виданню «Волинь Online» власниця та керівниця модельного агентства «MZM» Марина Занюк.

«Paris Fashion Week», хлопці-моделі та як працюють паризькі агентства

Нещодавно я побувала (подорож планувала пів року) в Парижі, де зустрічалась із модельними агентствами зі всього світу. Це був «Paris Fashion Week» з 25 вересня до 2 жовтня. Взагалі є декілька тижнів моди, світових, які найбільш важливі і на які приїжджають агенти, моделі зі всього світу. Париж – один із головних у Європі, також Лондон та Мілан. Коли ми спілкувалася із міланськими агентствами, то вони казали, що під час тижня моди у Мілані немає часу на зустрічі, натомість «Paris Fashion Week» — місце, де зустрічаються агентства зі всього світу.

Коли я їхала у цю подорож, то розраховувала мати зустрічі із людьми із різних країн, агентами. Ми зустрілися із агентством з Лондона, де у нас працювала модель, з іспанським, з якими ми ще не працювали, з бразильським агентством, з одним з дуже сильних, вони представляють багатьох українських топ-моделей, з Німеччини і, звісно, французькими. Ми ходили до них в офіси, показували наших дівчат, презентували наш шоу-пак (збірка композиток моделей агентства). Мені було цікаво познайомитися особисто з керівниками та букерами паризьких агентств, бо хоч ми працюємо багато років і у нас моделі їздили і у Париж, особисто з багатьма з цих агентствами я не спілкувалася, лише через електронну пошту. Під час живого спілкування зовсім інше сприйняття тебе, як партнера.

Ми вперше показували хлопців. Раніше у нас навчалися один-два хлопці. Але це було на рівні хобі, бо ми не працювали з хлопцями. У цьому році у нас так сталося, що наша букер заміжня за чоловіком-моделлю з закордону, приїхала в Україну з ним і він мав час навчати нам хлопців. Дієго Гонсалез повністю проводив кастинг і навчання разом із фотографом Ірою Мельник. Бо вчити хлопців я не вмію, а дефіле має навчати професіонал. Так цього разу ми представляли хлопців, зустрічалися з агентствами, які суто хлопцями займаються, з якими ми ще не працювали. Багато для себе чого нового дізналися. Наприклад, коли ми відбирали хлопців, ми дивились на пропорційність фігури та типажі, у нас були варіанти красунчик, брутальний тощо, а там нам показали хлопців із майже дівчачими параметрами 90-60-90. Це дуже худі хлопці, у нас, в принципі, таких немає.

Мені було цікаво сам Париж побачити. Моделі «MZM» працювали у паризьких агентствах, розказували враження. Мене вразило, що там багато іноземців, люди скрізь різних національностей, рас, якась була асоціація з Гонконгом. Архітектура неймовірна. І мені було цікаво, як облаштована у них робота в офісах модельних агентств.

У нас далеко ще не так, як є у них. Ми виходимо з того, які приміщення є в Луцьку. Якби у мене була можливість побудувати свій модельний офіс та приміщення для модельної школи, то я б звичайно там зробила все, що потрібно. Моделям, як мінімум для занять потрібний великий зал для дефіле, щоб вони могли ходити дефіле та вчитись позувати. І відповідно він має бути з дзеркалами, щоб ти міг бачити, як йдеш, як позуєш, танцюєш. Наразі у нас є зал, але не такий великий, як би нам хотілося. Так само треба приміщення для хореографії. Більші ж зали впираються у наявні розміри приміщень і адекватних цін. Так само потрібний офіс, де букери, менеджери та керівник можуть працювати, і зручне приміщення для кастингу, так як до нас приїжджають скаути з Китаю, Європи та партнери з Києва і інших міст.

Лондон, Нью-Йорк у нас ще в планах, Китай вже був і ще зараз у планах є інші букінг-тріпи (подорожі з метою прямого представлення моделей нашим іноземним партнерам). Я не бачу нічого складного, у співпраці з моделями з інших міст, бо знаю, що є дуже багато модельних шкіл в невеликих містах. Нам у соцмережах пишуть дівчата, наприклад, з Тернополя, які займаються у модельній школі, але там немає агентств. Є моделі з Одеси, Києва, Рівненської та Львівської області, також дівчата з Ковеля, Володимира-Волинського, Нововолинська…

Зовнішність моделей та стереотипи

Нестандартні моделі – це одиничні випадки, на удачу. У професійному моделінгу працюють моделі високі та худі, але є винятки поодинокі. Я бачила один з показів в Парижі, де були дівчата з грудьми (що не типово для Європи) і невисокого зросту. А для Європи це неприйнятно, повинно не бути грудей. Груди – це більше привілей комерційної моделі, яка працює для реклами білизни. У стандартних моделей має бути плюс-мінус мало. Бо були варіанти, коли ми показували європейцям наших дівчат, а вони казали, ой у неї є груди, вона не буде працювати у Європі. Хоча багато що залежить від виду робіт. Так само, як стереотип, що зріст має бути 175 сантиметрів і вище.

У нас є модель Настя Рускевич, яка прийшла до нас у модельну школу із 165 см. Дуже гарне обличчя, дуже велике бажання працювати. Настільки у неї було велике бажання, що вона за рік виросла до 169 см, а зараз вона 171 см. При тому, що коли у нас був лікар, якого ми запрошували подивитися дітям спини, вона – єдина із всіх, більше як, 50 людей, кого він передивився, мала ідеально рівний хребет. І вона дуже засмутилася, бо якби був кривий, то було б куди рости, вирівнявши. І от зараз у нас наперед по ній пропрацьовані контракти на наступний 2020 рік. Вона була влітку в Китаї, зараз в Іспанії. Це було її бажання поїхати в Іспанію, я, чесно, не дуже вірила, що вона зможе потрапити в Європу з таким зростом.  Її взяли іспанці і вона вже більше десяти раз мала зйомки для відомої марки «Stradivarius» і з тим самим фотографом зробили тести, іспанці нам дякують за модель, продовжили її контракт ще на пів місяця і просять її в 2020 році. Перед тим нам писали і дякували корейці, що вона приємна, чемна, що хочеться з нею працювати. І буквально на днях ми підтвердили Настю в Мілан.

Дисципліна, знання англійської та універсальність: секрети успіху моделей за кордоном

Модель має бути універсальна, не може бути, що це тільки фотомодель або тільки модель для подіуму. Агентствам цікаво, коли модель може робити всі види робіт. Звісно на модельну кар’єру, впливають не лише зріст та параметри, бо коли є «вредний» характер, або модель не відповідальна, то не хочеться мати з нею діла, для своїх нервів легше від таких відмовитися, ніж тягнути їх.

Ми як материнське агентство представляємо моделей закордонним агентствам, а вони вже в тій чи іншій країні безпосередньо представляють моделей клієнтам.  У нас дві моделі працювали у цьому сезоні на «Milan Fashion Week».

Не скажу, що є якісь конкретні вимоги до моделей окремо для Європи чи для Азії. Наприклад, ти можеш гарно працювати в Японії, але в «Donna» не беруть, бо ти не їх типаж, чи в «Zucca», яка є мрією всіх моделей. Важливе вміння працювати, позувати, і погано якщо за кордон їдуть дівчата зовсім «сирі», які не вміють взяти роботу на кастингу. Коли ти приїжджаєш, і у тебе на кастингу 100 конкуренток і ти мусиш чимось виділитися, запам’ятатися. Тому ми вчимо універсальному дефіле та позуванню, але в агентствах в кожній країні можуть показувати свої позування і часу навчатися немає.

До якого віку працюють? Індивідуально, залежить від кожної дівчини, як вона виглядає. В «MZM» є модель, яка народила дитину і десь було півроку сину, а вона знову виявила бажання їхати в закордонну поїздку, і була в ідеальній формі. Єдине, що я її сама як мама зупинила, аби дочекалася, коли дитині виповниться рік, щоб не пропустила перші зубки, кроки, слова. Вік не є обмеженням, лише вигляд. Я їздила в останню модельну поїздку у віці 29 років і мені через декілька місяців виповнювалося 30.

Був у мене випадок, що телефонує незнайомий номер, кажуть, що з Києва, представник Київського офісу від Московського агентства: «Ваша модель з нашою в одній квартирі і наша модель жаліється, що та її ображає, в квартиру не пустила, та ночувала у під’їзді, захворіла». Я слухаю, і розумію, що це не про мою модель, бо вона не вперше поїхала від «MZM» і ніколи нюансів з нею не було. Я запитала у неї і розумію, що у неї такий самий шок. А ця дівчина  з Росії, не знала навіть англійської і моя модель змушена була їй допомагати, перекладати. Росіянка спить так, що будильник не чує, а наша модель будить її на кастинги. Вийшло так, що ця дівчина з Росії, аби вигородити себе, наговорила на нашу. Я зателефонувала ще китайцям, а ті кажуть, що навпаки вдячні, що наша модель вчила росіянку англійської мови, бо не можуть з нею ніяк контактувати, окрім того та весь час ходить на тусовки, просипає. Для мене те, що я є материнським агентством і відповідаю за всіх своїх моделей за кордоном, є не лише словами. Тому я завжди захищатиму інтереси MZM-ок, звісно попередньо розібравшись в ситуації.

Знання англійської – це обов’язково, бо моделям тоді важче працювати, вони не розуміють, що від них хочуть. Ми в модельній школі даємо лексику, яку їм потрібно.  У кожному контракті вказують, що модель не має права ходити на вечірки, тусовки, щоб зранку гарно  виглядала, має бути у квартирі до такої то години, в контрактах це написано. Агентство має право розірвати контракт, якщо ви не дотримуєтеся його.

Було у нас колись, що дівчина поїхала у першу поїздку і їй клієнтка на роботі сказала: «Давай ми тебе завтра пофотографуємо окремо, без агентства», типу ліва робота. Вона погодилася. Вона ще не встигла доїхати додому на таксі, як їй вже передзвонили з китайського агентства і сказали: «Якщо хочеш робити роботу наліво від нас, то купуй собі квиток в Україну сама і збери речі, звільни нашу квартиру». Можна уявити ситуацію, якби вони її виставили на вулицю із речами і без квитка назад. Квиток в одну сторону 500-600 доларів, як мінімум. Вирішили ми тоді ту всю ситуацію, вибачилися, все було добре. Це отак її перевірили через ту клієнтку. І ми такі приклади для моделей наводимо, пояснюємо, що, якщо вони хочуть працювати, то потрібно працювати за правилами.

Як потрібно харчуватися, щоб бути успішною в модельному бізнесі

Їжа – у мене щодо харчування уже декілька разів мінялися погляди, просто, треба харчуватися правильно, правильними продуктами, у правильний час і обмежити себе в мучному та солодкому. Але так само, як розказує наша нутриціолог Наталка Тарапата може бути одна шкідлива страва раз на тиждень, але це має бути не на ніч і бажано у першій  половині дня і не треба себе за це картати. Я зробила на собі експеримент у цьому році, готувалася до Парижу. Мені не було багато з чим працювати, але я хотіла, щоб все було ідеально.  Влітку знайшла тренера, яка дала мені вправи онлайн і керувала моїми тренуваннями по вайберу. Я попросила нашу Наталку Тарапату корегувати моє харчування, звітувалася і тренеру і їй, що я їла і в них трішки не збігалися думки щодо їжі. Тренер більше про схуднення думає, а нутриціолог розраховує всі мікроелементи. За два місяці я скинула п’ять кілограмів. І розумію, як це робити. Я не скажу, що я була голодна чи в чомусь собі відмовляла. Все можна, головне, як його готувати і в який час споживати та займатися спортом.

От у нас є модель у Нью-Йорку, вона визначила для себе: «Якщо я хочу бути професійною моделлю, значить я маю харчуватися отак і займатися спортом». А є такі, що по декілька  років сидять у Луцьку і розказують, що скоро будуть худнути, а самих можна зустріти на вулиці із величезним шматком піци. Кожен сам для себе має зробити вибір. У здоровому харчуванні є багато чого смачного. І я за ці два місяці перебудувала своє харчування і підсадила на це ще пів офісу та трішки сім’ю.

Але все одно у мене не виходить регулярно харчуватися. Сніданок плюс-мінус, обід в офісі, часто з собою в лоточку, а вечеря у мене завжди пізня. Наталка мені на цьому наголошувала, за три години до сну. Ми в офісі до 20.00 -20.30, поки в супермаркет, а я живу за містом, і поки зготувала, то вечеряєш о 22.00 і сім’я так само… і от з вечерею у мене не складається, але і при такому режимі я змогла схуднути. Все у ваших руках!

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: volynonline.news@gmail.com

Інтернет-видання  «Волинь Оnline» існує за кошти краудфандингу, або ж громадського співфінансування – пропонуємо підтримати нас фінансово на будь-яку суму від 1 гривні, якщо Вам цікаво і надалі читати нас

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: